Hekim mesleki sorumluluk sigortası nedir?
Sigorta

Hekim mesleki sorumluluk sigortası nedir?

Hekimler, mesleki hizmetleri sırasında herhangi bir dikkatsizlik veya ihmal sonucu oluşabilecek hataların ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceğinin farkındadır. Bu hatalar bazen hastaların hayatını tehlikeye atabilir. Dolayısıyla hekimler, hastalarının güvenliğini sağlamak için büyük bir sorumluluk taşırlar. Ancak bu durumda olası hataların kaçınılmaz olduğu gerçeği, hekimlerin sıklıkla büyük tepkilerle karşılaşmasına neden olabilir. İşte bu noktada devreye giren "hekim mesleki sorumluluk sigortası" veya diğer adıyla ı" önemli bir rol oynar.
Kaskolu araç pert olursa ne olur?
Sigorta

Kaskolu araç pert olursa ne olur?

Araç sahipleri için pert durumu, beklenmedik ve istenmeyen bir olayla karşılaşıldığında endişe yaratan bir konudur. Trafik kazaları veya diğer büyük hasarlar, aracın kullanılamaz hale gelmesine ve onarım maliyetlerinin yüksek olmasına yol açabilir. İşte tam da bu noktada pert kasko sigortası devreye girer.
Motosiklet kaskosu nedir?
Sigorta

Motosiklet kaskosu nedir?

Motosiklet kaskosu, motosiklet kullanımında oluşabilecek durumlara karşı alınabilecek önlemleri içerir. Trafikte görmeye alışkın olduğumuz motosikletlerin en az arabalar kadar korunması gerekir. Çünkü trafiğe çıkan motosikletler, yapıları gereği otomobillere kıyasla daha riskli bir gruptadır. Bu riskleri en aza indirme noktasında motosiklet kaskosu yaptırmak önemli bir seçenektir. Motosiklet kaskosu, zorunlu bir uygulama olmasa da yüksek riskli araçlar için yaptırılması önerilir.
İkinci El Araçlarda Kasko Yaptırma
Sigorta

İkinci El Araçlarda Kasko Yaptırma

İkinci el araç satın alımları ülkemizde oldukça yaygın bir durumdur 0 araçlardaki vergi oranlarındaki artışlar göz önünde bulundurulduğunda, kullanıcıların ikinci el araçlara yönelmelerinde bir artış gözlemlenir ancak yıllardır süregelen bu durumun 2022 ve 2023 yıllarında değişim gösterdiğini belirtebiliriz özellikle 2018 yılından başlayarak sadece otomotiv değil pek çok alanda kullanılan çiplerin üretiminin dünya çapında azalması ile 2022 yılında çip krizi hat safhaya ulaştı ve dünyada 0 araç üretimini yok denecek seviyeye kadar geriletti. 0 araçların piyasaya girmemesi ise 2.el araçlara olan rağbeti artırdı.