Kasko poliçelerinde yer alan ikame araç seçeneği
Kasko Hakkında

Kasko poliçelerinde yer alan ikame araç seçeneği

Günlük yaşam içerisinde araç ile her an kaza yapma ihtimali olabilir. Aracın kaskolu olması bu tarz durumlarda, aracın hasarının karşılanması ve araç sahibinin hayatının aksamaması için önemli bir güvence yaratır. Kasko poliçelerinin içinde bulunan ikame araç teminatı, kaskonun karşılayacağı bir hasar sebebiyle araç onarım sürecinde iken geçici bir süreliğine yedek araç hizmeti sunar. Bu hizmet, araç sahiplerinin olası hasar durumlarında araçsız kalmamasını ve hayatlarına devam edebilmelerini sağlar. İkame araç, sigorta poliçesi satın alınma aşamasında eklenir ve yedek aracın hizmet süresi ya da hangi durumlarda kullanılabileceği belirlenebilir. Sigorta poliçesine ikame araç teminatı eklenmemesi durumunda ise poliçe primine bir miktar indirim yapılabilir. İkame aracın hangi durumlarda geçerli olduğu, süresi, avantajları ve diğer detaylarını blog yazımızda derledik.
Trafik Sigortası Yaptırmamanın Cezası Nedir?
Trafik Sigortası

Trafik Sigortası Yaptırmamanın Cezası Nedir?

Araçların güvenliği ve beraberinde getirdiği sorumluluklar her araç sahibi için ehemmiyeti yüksek bir konudur. Bu sorumluluklardan biri de Zorunlu Trafik Sigortası'nı yaptırmaktır. Trafik sigortası, sadece aracın değil, aynı zamanda trafikteki diğer kullanıcıların da güvenliğini sağlamak amacıyla yapılan bir sigorta türüdür. Ancak, bu sigortanın yaptırılmaması durumunda ciddi cezai yaptırımlarla karşılaşmak mümkündür. Trafikte seyreden her araç sahibinin, bu yasal sorumluluğu yerine getirmesi, hem kendi hem de diğer sürücülerin güvenliği açısından zaruridir. Gelin birlikte detaylı bir şekilde inceleyelim!
Trafik sigortası tavan fiyatları
Trafik Sigortası

Trafik sigortası tavan fiyatları

Trafik sigortası tavan fiyatları her yıl güncellenen ve sürücülerin dikkatle takip ettiği bir konudur. Herkes için hayati öneme sahip olan bu konuda bilinçli kararlar almak, sürücülerin maliyetlerini etkin bir şekilde yönetmelerine yardımcı olur. Bu içeriğimizde, 2024 Ocak ayına ait trafik sigortası tavan fiyatlarını detaylı bir şekilde ele alacak ve bu fiyatların belirlenmesinde etkili olan faktörlere değineceğiz. Böylece araç sahipleri için kritik bir maliyet kalemi olan trafik sigortası hakkında doğru ve güncel bilgilere sahip olmalarını sağlayacağız. İşte zorunlu trafik sigortası tavan fiyatlarıyla ilgili tüm detaylar!
İkinci El Araçlarda Kasko Yaptırma
Sigorta

İkinci El Araçlarda Kasko Yaptırma

İkinci el araç satın alımları ülkemizde oldukça yaygın bir durumdur 0 araçlardaki vergi oranlarındaki artışlar göz önünde bulundurulduğunda, kullanıcıların ikinci el araçlara yönelmelerinde bir artış gözlemlenir ancak yıllardır süregelen bu durumun 2022 ve 2023 yıllarında değişim gösterdiğini belirtebiliriz özellikle 2018 yılından başlayarak sadece otomotiv değil pek çok alanda kullanılan çiplerin üretiminin dünya çapında azalması ile 2022 yılında çip krizi hat safhaya ulaştı ve dünyada 0 araç üretimini yok denecek seviyeye kadar geriletti. 0 araçların piyasaya girmemesi ise 2.el araçlara olan rağbeti artırdı.