Özel Sağlık Sigortası

Poliçenizi satın almak için hemen arayın!

0850 433 25 25

Kişisel verileriniz Aydınlatma Metni kapsamında işlenir. Devam ettiğinizde Enuygun Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş olursunuz.

64 yaş üstü ilk kez sigortalanacak kişilere sağlık sigortası teminatı verilememektedir.

Mevcutta gebeliği olan kadınlar için poliçeye doğum teminatı eklenememektedir.

İlk kez sigortalanacaklar için mevcutta kronik hastalığı olanlarda bu hastalık sağlık sigortası kapsamı dışında kalacaktır.

x

En iyi Sağlık teklifini sunabilmek için çalıştığımız firmalar

Özel Sağlık Sigortamı Neden Enuygun'dan Almalıyım?

Sayısız Seçenek

İhtiyacınıza en uygun sigorta tekliflerini farklı sigorta firmalarından sizin için hazırlıyoruz. Karşılaştırın sigortanızı alırken daha düşük prim ödeyin, kazançlı çıkın.

En Uygun Poliçe

Doğru teminatlarla ve avantajlı fiyatlarla üstelik taksitli ödeme imkanı ile poliçenizi ister online ister telefonda satın alın. Poliçenizi anında emailinize ve ücretsiz adresinize gönderelim.

Hızlı ve kolay

Tek yapmanız gereken istenen bilgileri kısa forma girmek. Sigorta firmaları size özel teklifleri anında gösterebilir ya da sigorta yetkililerimiz size özel hazırlanmış farklı tekliflerle sizi arar.

Uzman Danışmanlar

0850 433 25 25’den Enuygun’u arayın. Poliçeleriniz ile ilgili tüm konularda sigorta teknik personellerimizle doğrudan görüşerek hizmet alın.

Diğer Sağlık Sigortası Seçenekleri

Sağlık sigortasıyla ilgili diğer sigorta ürünleri için bağlantıları inceleyin.

Özel Sağlık Sigortası Teminat Kapsamı

ÜrünTeminatlar* (Yatarak Tedavi Teminatı)Ek Teminatlar
Özel Sağlık SigortasıMedikat Yatış(24 saati aşan yatışlı tedavi)Doğum Teminatı
Cerrahi Yatış(Ameliyat öncesi ve sonrası yatışlı tedavi)Yurtdışı Yatarak Tedavi Teminatı
Oda/Yemek/Refakatçı-
Tıbbi Tedavi Yatış-
Yardımcı Tıbbi Malzeme-
Yoğun Bakım-
Küçük Müdahale-
Suni Uzuv-
Kemoterapi/Radyoterapi/Diyaliz-
Evde Bakım-
Kara ve Hava Ambulansı-
Yatış Sonrası Fizik Tedavi-
Rehabilitasyon-
Teminatlar*(Ayakta Tedavi Teminatı)Ek Teminatlar
Doktor MuayeneGebelik Rutin Kontrolleri
İlaç ve AşılarYurtdışı Ayakta Tedavi
Tahlil/RöntgenÜcretsiz 40 Yaş üstü Kontrol Mamografi
Fizik Tedavi TeminatıÜcretsiz 40 Yaş üstü Kontrol PSA
İleri Tanı YöntemleriÜcretsiz Check-up (1 kere)
-Gözlük Lens ve Diş Tedavi Teminatı
Sigorta Şirketi anlaşmalı Özel Sağlık Kurumlarında geçerlidir

Poliçede belirtilen limitlerle sınırlıdır.

Sigorta Rehberi

Sıkça Sorulan Sorular

Özel sağlık sigortalarında sigorta şirketleri farklı bekleme süreleri uygulayarak ve risk kabul değerlendirmesi yaparak sigortalılarına “ömür boyunca özel sağlık sigortasının yenileneceği garantisini” (ÖBYG) verebilmektedir. Ömür boyu yenileme garantisi kullanılan özel sağlık sigortası sözleşmesinin aynı planla ömür boyu yenilenmesidir. Ömür boyu yenileme garantisi için yaşa aralığı ise 18-65. Ömür boyu yenileme garantisi ile sigortalıların yenileme garantisi hakkı kazandıktan sonra ortaya çıkan hastalıkları kapsam dışı bırakılamıyor ve söz konusu hastalıklar için hastalık ek primi alınamıyor.
Sağlık sigortası kişiye özel olmakla birlikte aile paketinden faydalanıp tüm aile bireyleri için teminat sağlayan poliçe yapılabilir. Sigorta firması tarafından aile poliçelerinde özel indrim uygulanabilir. Sigorta firmasına göre değişmekle birlikte aynı poliçede tüm aile aynı teminatlardan ya da farklı teminatlardan yararlanılabilir. Tüm bireylerin teminatları, hakları, hasarsızlık indirimi ya da ek primi ayrı olarak değerlendirilmekte ve takip edilmektedir.
Anlaşmalı sağlık kuruluşlarında sigortalılar TC kimlik numaraları veya sigorta şirketinin ulaştırdığı sağlık kartlarını ibraz ederek faydalanabilir. Sigortalının tedavisi için anlaşmalı sağlık kuruluşu tarafından sigorta firmasından direkt provizyon alınır.Sigorta firması poliçe teminatlarını kontrol ederek onay verir. Poliçe kapsamı dahilinde olmayan kullanımlarda ise özel sağlık sigortanızın olması nedeniyle anlaşmalı kurumdaki sigorta firmasına özel indirimlerden faydalanabilirsiniz.
0-17 yaş arası çocuklar ya ebeveynleriyle birlikte ya da ek prim ile tek başına sigortalanabilirler. 18- 64 yaş arası kişiler ilgili prim tutarlarını ödeyerek sisteme dahil olabilirler. Sigortalılık öncesinde var olan hastalıklar sigorta şirketi tarafından değerlendirilip kapsam dışı bırakılabilir ya da ek primle poliçe kapsamına dahil edilebilir. Önemli olan sağlıklı iken sisteme dahil olmaktır.

Tüm Sigorta Ürünleri