Tüm Sigorta Firmaları

Allianz Sigorta

1923 yılında bir İtalyan şirketi RAS, Türkiye’de Şark Sigorta adıyla bir şirket kurdu. 1988 yılında dünya çapında faaliyet gösteren finans ve sigorta şirketi Allianz ve Japon sigorta şirketi Tokio Marine Şark Sigorta’ya ortak oldular. 1998 yılında Şark Sigorta isim değişikliğine gitti ve 2008 yılında şirket şu anki adını aldı.

Türkiye’de yaklaşık 4000 tane acentesi bulunan Allianz Türkiye araç, özel sağlık, konut, iş yeri, seyahat, nakliyat, havacılık ve tarım branşlarında hizmet veriyor. Allianz Hayat ve Emeklilik ve Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketleri bireysel emeklilik, bireysel hayat sigortası, otomatik katılım gibi alanlarda hizmet veriyor.

Kuruluş Tarihi: 1890

Firma Merkezi: İstanbul

Ak Sigorta

1960 yılında kurulan Ak Sigorta her gün gelişen teknolojiden faydalanarak müşterilerine en iyi deneyimi sunmak için çalışan bir sigorta şirketi. 1980’li yıllarda banka sigortacılığı kavramını literatüre kazandıran Ak Sigorta’nın yaklaşık 2500 tane bağımsız acentesi bulunuyor. Sektördeki sürdürebilirliğini teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak ve dijitalleşerek sağlayan şirket araç, sağlık, seyahat ve konut gibi branşlarda hizmet veriyor.

Ak Sigorta sektördeki tüm tecrübesi ve bilgisiyle müşterilerinin hayatlarını ve geleceklerini güvence altına almak için çalışıyor. Müşterilerine her zaman şeffaf ve anlaşılır bir dille yaklaşıp onların ihtiyaçlarına ve sorunlarına her zaman en hızlı ve en doğru çözümü bulmak için uğraşır.

Kuruluş Tarihi: 1960

Firma Merkezi: İstanbul

AXA Sigorta

Türkiye’deki geçmişi Osmanlı dönemine dayanan Axa Sigorta acenteleriyle Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veriyor. Tüm Türkiye’ye ulaşmakla kalmayıp her yerde “tek fiyat” uygulaması yapıyor. Ne acentelerde ne de farklı dağıtım kanallarında farklı bir fiyat uygulamadan geçerli olan fiyatın tüm satış noktalarında sürdürülmesini sağlar.

Axa Sigorta’nın Hasar İletişim Merkezi yılın her günü müşterilerinin her sıkıntısında destek olur. Mobil uygulamasıyla da müşterilerinin ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde karşılanması için çalışır. Axa Sağlığım, My AXA ve AXA İyi Sürücü adlarını verdiği uygulamalarıyla müşterilerinin bir sigorta şirketine ihtiyaç duyabilecekleri her şey için kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlar.

Kuruluş Tarihi: 1816

Firma Merkezi: İstanbul

Anadolu Sigorta

1 Nisan 1925’te Türkiye’nin ilk ulusal sigorta şirketi olarak kurulan Anadolu Sigorta, ilk günden beri müşterilerinin hayat kalitesini yükseltmek ve insanları sigorta konusunda bilinçlendirmek için çalışıyor. Türkiye genelinde yaklaşık 2500 tane profesyonel acentesi bulunan hayat dışında kalan Yangın, Nakliyat, Kaza, Mühendislik, Tarım, Hukuksal Koruma, Ferdi Kaza, Sağlık ve Kredi branşlarında hizmet veriyor.

Anadolu Sigorta köklü geçmişi, hizmet kalitesi ve deneyimli kadrosuyla müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru ve eksiksiz tespit ederek ihtiyaca en uygun ürünü sunar. Herhangi bir hasar durumda hızlı müdahale ederek kolay işlem yapar ve hasar ödemesini en iyi şekilde sağlamayı amaçlar.

Kuruluş Tarihi: 1925

Firma Merkezi: İstanbul

Türkiye Sigorta

Türkiye’deki kamu sigorta şirketlerinin bir araya gelmesiyle kurulan Türkiye Sigorta, sigorta beklentilerini en üstü düzeyde karşılamayı misyon edinmiş bir şirkettir. 2.500’den fazla acentesi ile en yenilikçi sigorta ürünlerini sunar. Ana hissedarının TVF Finansal Yatırımlar Anonim Şirketi’nin olduğu Türkiye Sigorta, 15 milyona yaklaşan sigortalıları için ürün ağını sürekli geliştiren çözümler üretmeyi sürdürmektedir.

Kuruluş Tarihi: 1958

Firma Merkezi: İstanbul

Sompo Sigorta

2001 yılında Finans Sigorta adıyla kurulan şirket, rakiplerinden farklı bir yol izleyerek gelişim gösterdi ve ön plana çıktı. Hizmetleri ve başarı sayesinde 2006’da sigorta sektörünün en iyi Öz Sermaye karlılığını elde etti. 10 yıl boyunca sürekli kar ederek bu unvanı 2010 yılına kadar korudu. 2007 yılında Fiba Holding’in adını alarak Fiba Sigorta A.Ş oldu.

Unvanı, başarısı ve büyüme ivmesiyle Japonya’nın büyük sigorta şirketlerinden biri olan Sompo Japan Insurance’ın ilgisini çekti ve Fiba Sigorta’nın hisseleri 2010 yılında Sompo Japan’a devredildi. 2011 yılında Fiba Sigorta, Sompo Japan Sigorta adını aldı. Şirket alacağı kararları ve belirleyeceği hedefleri müşterilerinin ihtiyaçlarını göz ardı etmez.


 

Kuruluş Tarihi: 1887

Firma Merkezi: İstanbul

Ray Sigorta

Ulusal taşımacılık şirketlerinin ortak girişimleri olarak 1958’de kurulan Ray Sigorta’nın hisseleri 2007 yılında Vienna Insurance Group tarafından devralındı. Avusturya, Orta ve Doğu Avrupa’nın lider sigorta firmalarından biri olan Vienna Insurance Group’un sahip olduğu deneyim ve bilgi birikimi Ray Sigorta’yı sektörde öne çıkarıyor.

Kasko, konut, sağlık, seyahat gibi branşlarda hizmet veren Ray Sigorta müşterilerinin sorunlarını en ince ayrıntısına kadar dinleyip anlayarak en doğru çözümü bulmak için çabalıyor. Anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşları ve araç bakım servislerinin imkanları sayesinde müşterilerinin akla gelebilecek her türlü ihtiyacı karşılanıyor. Online hizmet merkeziyle müşterilerinin her anında yanlarında olabiliyor.

Kuruluş Tarihi: 1958

Firma Merkezi: İstanbul

HDI Sigorta

Almanya'nın öncü sigorta şirketlerinden biri olan Talanx Group bünyesinde bulunan HDI Sigorta 2006 yılında Türkiye sektörüne giriş yaptı. Hannover merkezli Talanx Group Almanya’nın üçüncü büyüğü ve dünya çapında birçok ülkede hizmet veriyor. Uluslararası bir deneyim, bilgi birikimi ve ekonomik gücü arkasına alıp Türkiye’nin her bölgesinde müdürlükleriyle ve acenteleriyle müşterilerini memnun ediyor.

Araç, konut, işyeri, sağlık, nakliyat, mühendislik, tarım ve katılım alanlarında hizmet veren HDI Sigorta’nın en güçlü olduğu konu ise sahip olduğu geniş oto servis ağı. Müşterilerinin tamir servislerinden en kolay şekilde yararlanması için çalışan HDI Sigorta yolda kalan müşterileri içinde Hızlı Destek İstasyonu’nu geliştirmiştir. Müşteriler yürür halde olan aracı vale yardımıyla aldırabilirler. Aksi halde müşteriler arabalarını çekici desteğiyle istasyona da çektirebilirler.

Kuruluş Tarihi: 2006

Firma Merkezi: İstanbul

Quick Sigorta

Tamamen yerli sermayeyle kurulan Quick Sigorta kısa sürede altyapı sistemini kurup başarılı oldu. Zorunlu trafik sigortası, kasko, tamamlayıcı sağlık sigortası, DASK, ferdi kaza sigortası ve seyahat sigortası alanlarında hizmet veriyor. Türkiye’de alışılagelmiş sigortacılığa nazaran dijital sigortacılık alanında adımlar atmayı seçen Quick Sigorta’nın alanında uzmanlardan oluşan bir kadrosu var.

Pratik ve hızlı hizmet anlayışının yanında ekonomik olduğundan dolayı çok fazla tercih edilen Quick Sigorta teknolojinin hızına ayak uydurmakta geç kalmayan mobil uygulamasıyla müşterilerini memnun ediyor. Ayrıca haftanın her günü ve her saati hem mobil uygulamasıyla hem de asistanlarıyla müşterilerine destek sağlar.

Kuruluş Tarihi: 2015

Firma Merkezi: İstanbul

Zurich Sigorta

Tüm dünyada 215'ten fazla ülkede ve bölgede faaliyette olan Zurich Sigorta Grubu, Türkiye’de Zurich Sigorta olarak 2008 yılından bu yana hizmet veriyor. Zurich Grubu, küresel ve yerel pazarlardaki müşterilerine hizmet sağlayan geniş ürün portföyüne sahip, lider bir sigorta şirketi. Şirket, dünya genelinde yaklaşık 55 bin çalışanı ile hayat dışı ve hayat sigortası ürün ve hizmetlerinden oluşan geniş bir yelpaze sunuyor. Zurich’in müşterileri arasında bireyler, küçük iş yerleri ile orta ve büyük ölçekli işletmeler, çok uluslu şirketler yer alıyor. 1872’de kurulmuş olan Zurich Sigorta Grubu’nun genel merkezi Zürih, İsviçre’de bulunuyor. Zurich Sigorta Grubu Ltd (ZURN) Holding Şirketi, İsviçre Menkul Kıymetler Borsası SIX Swiss Exchange’de kote ediliyor ve OTCQX’te işlem gören birinci düzey American Depositary Receipt programına (ZURVY) dahil.

Zurich Sigorta, 2008 yılında TEB Sigorta’yı satın alarak girdiği Türkiye pazarında, yaklaşık 1 milyar prim üretimi ve 1 milyona yakın müşterisiyle Türkiye Bankasürans piyasasının liderlerinden biri. Yaklaşık 800 banka şubesi, 350'ye yakın acente ve broker aracılığı ile bireysel ve kurumsal müşterilerine Yangın, Kaza, Sağlık, Oto, Mühendislik ve Nakliyat gibi alanlarda sigorta ürün ve hizmetleri sunuyor. 140 yılı aşkın süredir uluslararası pazarlarda elde ettiği bilgi birikimini Türkiye’nin yerel ihtiyaçları ile harmanlayan çözümler üretirken, müşterilerini her zaman hizmet anlayışının merkezinde tutuyor. Müşteri memnuniyetini esas alarak oluşturduğu sürdürülebilir büyüme stratejisi doğrultusunda müşterilerinin farklı gereksinimlerine yönelik yenilikçi ürün ve hizmetlerini sunarken, ihtiyaç duydukları her an onların yanında oluyor.

Kuruluş Tarihi: 2008

Firma Merkezi: İstanbul

Aveon Global

Yenilikçi bakış açışı ile kurulan Aveon Sigorta, SEDDK’dan 31 Ocak 2022 tarihinde Hayat Dışı Ruhsatı’nı alarak faaliyetlerine başlamıştır. Bu yola çıkarken bir sigorta şirketinden çok daha fazlasını hayal eden şirketin amacı güven temelinde bir yolculuk inşa ederek insanların sigorta bilincini dijital çağa uygun seviyeye taşımaktır.

Aveon Sigorta, müşterilerinin verilerinin üst seviyede güvenliğini sağlayarak ve öngörülebilir hasar süreçlerini iyi dizayn ederek, kişiye özel ürün ve fiyat stratejileri ile müşterilerinin hayatlarını daha kolay ve değerli kılmayı hedeflemektedir.

Kuruluş Tarihi: 2022

Firma Merkezi: İstanbul

Türk Nippon Sigorta

1 Mayıs 1991 tarihinde Türkiye Kalkınma Bankası ve Japonya'nın önde gelen sigorta şirketi Nippon Fire & Marine işbirliğiyle 25 milyar TL sermaye ile kurulan Türk Nippon Sigorta A.Ş., köklü bir geçmişe sahiptir.

1998 yılında Sümerbank tarafından %85,22 oranında hisselerin satın alınması, şirketin sermaye yapısında büyük bir değişiklik yaratır. Diğer ortaklar, Türkiye Kalkınma Bankası'na %10 hisse ve Nippon Fire & Marine'e %4,78 hisse ile sahiptir.

2000 yılında %96,24 hissesi Tasarrufu Mevduat Sigorta Fonu'na devredilen Türk Nippon Sigorta, Ekim 2001'de HNS Grup tarafından satın alınır ve Kasım 2008 tarihine kadar HNS Grup bünyesinde bulunur. Daha sonra, çoğunluk hissesi Harel Grup tarafından devralınır.

Türk Nippon Sigorta, 2008 yılından bu yana dinamik ve uzman ekibi ile sigorta faaliyetlerini sürdürür. Harel Grubu'nun gücünü ve desteğini arkasına alarak, Türkiye genelinde geniş bir acente ağına sahip olan şirket, sigorta sektöründe etkili bir şekilde faaliyet gösterir.

Kuruluş Tarihi: 1991

Firma Merkezi: İstanbul

Allianz Sigorta

1923 yılında bir İtalyan şirketi RAS, Türkiye’de Şark Sigorta adıyla bir şirket kurdu. 1988 yılında dünya çapında faaliyet gösteren finans ve sigorta şirketi Allianz ve Japon sigorta şirketi Tokio Marine Şark Sigorta’ya ortak oldular. 1998 yılında Şark Sigorta isim değişikliğine gitti ve 2008 yılında şirket şu anki adını aldı.

Türkiye’de yaklaşık 4000 tane acentesi bulunan Allianz Türkiye araç, özel sağlık, konut, iş yeri, seyahat, nakliyat, havacılık ve tarım branşlarında hizmet veriyor. Allianz Hayat ve Emeklilik ve Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketleri bireysel emeklilik, bireysel hayat sigortası, otomatik katılım gibi alanlarda hizmet veriyor.

Kuruluş Tarihi: 1890

Firma Merkezi: İstanbul

Ak Sigorta

1960 yılında kurulan Ak Sigorta her gün gelişen teknolojiden faydalanarak müşterilerine en iyi deneyimi sunmak için çalışan bir sigorta şirketi. 1980’li yıllarda banka sigortacılığı kavramını literatüre kazandıran Ak Sigorta’nın yaklaşık 2500 tane bağımsız acentesi bulunuyor. Sektördeki sürdürebilirliğini teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak ve dijitalleşerek sağlayan şirket araç, sağlık, seyahat ve konut gibi branşlarda hizmet veriyor.

Ak Sigorta sektördeki tüm tecrübesi ve bilgisiyle müşterilerinin hayatlarını ve geleceklerini güvence altına almak için çalışıyor. Müşterilerine her zaman şeffaf ve anlaşılır bir dille yaklaşıp onların ihtiyaçlarına ve sorunlarına her zaman en hızlı ve en doğru çözümü bulmak için uğraşır.

Kuruluş Tarihi: 1960

Firma Merkezi: İstanbul

AXA Sigorta

Türkiye’deki geçmişi Osmanlı dönemine dayanan Axa Sigorta acenteleriyle Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veriyor. Tüm Türkiye’ye ulaşmakla kalmayıp her yerde “tek fiyat” uygulaması yapıyor. Ne acentelerde ne de farklı dağıtım kanallarında farklı bir fiyat uygulamadan geçerli olan fiyatın tüm satış noktalarında sürdürülmesini sağlar.

Axa Sigorta’nın Hasar İletişim Merkezi yılın her günü müşterilerinin her sıkıntısında destek olur. Mobil uygulamasıyla da müşterilerinin ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde karşılanması için çalışır. Axa Sağlığım, My AXA ve AXA İyi Sürücü adlarını verdiği uygulamalarıyla müşterilerinin bir sigorta şirketine ihtiyaç duyabilecekleri her şey için kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlar.

Kuruluş Tarihi: 1816

Firma Merkezi: İstanbul

Anadolu Sigorta

1 Nisan 1925’te Türkiye’nin ilk ulusal sigorta şirketi olarak kurulan Anadolu Sigorta, ilk günden beri müşterilerinin hayat kalitesini yükseltmek ve insanları sigorta konusunda bilinçlendirmek için çalışıyor. Türkiye genelinde yaklaşık 2500 tane profesyonel acentesi bulunan hayat dışında kalan Yangın, Nakliyat, Kaza, Mühendislik, Tarım, Hukuksal Koruma, Ferdi Kaza, Sağlık ve Kredi branşlarında hizmet veriyor.

Anadolu Sigorta köklü geçmişi, hizmet kalitesi ve deneyimli kadrosuyla müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru ve eksiksiz tespit ederek ihtiyaca en uygun ürünü sunar. Herhangi bir hasar durumda hızlı müdahale ederek kolay işlem yapar ve hasar ödemesini en iyi şekilde sağlamayı amaçlar.

Kuruluş Tarihi: 1925

Firma Merkezi: İstanbul

Sompo Sigorta

2001 yılında Finans Sigorta adıyla kurulan şirket, rakiplerinden farklı bir yol izleyerek gelişim gösterdi ve ön plana çıktı. Hizmetleri ve başarı sayesinde 2006’da sigorta sektörünün en iyi Öz Sermaye karlılığını elde etti. 10 yıl boyunca sürekli kar ederek bu unvanı 2010 yılına kadar korudu. 2007 yılında Fiba Holding’in adını alarak Fiba Sigorta A.Ş oldu.

Unvanı, başarısı ve büyüme ivmesiyle Japonya’nın büyük sigorta şirketlerinden biri olan Sompo Japan Insurance’ın ilgisini çekti ve Fiba Sigorta’nın hisseleri 2010 yılında Sompo Japan’a devredildi. 2011 yılında Fiba Sigorta, Sompo Japan Sigorta adını aldı. Şirket alacağı kararları ve belirleyeceği hedefleri müşterilerinin ihtiyaçlarını göz ardı etmez.


 

Kuruluş Tarihi: 1887

Firma Merkezi: İstanbul

Ray Sigorta

Ulusal taşımacılık şirketlerinin ortak girişimleri olarak 1958’de kurulan Ray Sigorta’nın hisseleri 2007 yılında Vienna Insurance Group tarafından devralındı. Avusturya, Orta ve Doğu Avrupa’nın lider sigorta firmalarından biri olan Vienna Insurance Group’un sahip olduğu deneyim ve bilgi birikimi Ray Sigorta’yı sektörde öne çıkarıyor.

Kasko, konut, sağlık, seyahat gibi branşlarda hizmet veren Ray Sigorta müşterilerinin sorunlarını en ince ayrıntısına kadar dinleyip anlayarak en doğru çözümü bulmak için çabalıyor. Anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşları ve araç bakım servislerinin imkanları sayesinde müşterilerinin akla gelebilecek her türlü ihtiyacı karşılanıyor. Online hizmet merkeziyle müşterilerinin her anında yanlarında olabiliyor.

Kuruluş Tarihi: 1958

Firma Merkezi: İstanbul

HDI Sigorta

Almanya'nın öncü sigorta şirketlerinden biri olan Talanx Group bünyesinde bulunan HDI Sigorta 2006 yılında Türkiye sektörüne giriş yaptı. Hannover merkezli Talanx Group Almanya’nın üçüncü büyüğü ve dünya çapında birçok ülkede hizmet veriyor. Uluslararası bir deneyim, bilgi birikimi ve ekonomik gücü arkasına alıp Türkiye’nin her bölgesinde müdürlükleriyle ve acenteleriyle müşterilerini memnun ediyor.

Araç, konut, işyeri, sağlık, nakliyat, mühendislik, tarım ve katılım alanlarında hizmet veren HDI Sigorta’nın en güçlü olduğu konu ise sahip olduğu geniş oto servis ağı. Müşterilerinin tamir servislerinden en kolay şekilde yararlanması için çalışan HDI Sigorta yolda kalan müşterileri içinde Hızlı Destek İstasyonu’nu geliştirmiştir. Müşteriler yürür halde olan aracı vale yardımıyla aldırabilirler. Aksi halde müşteriler arabalarını çekici desteğiyle istasyona da çektirebilirler.

Kuruluş Tarihi: 2006

Firma Merkezi: İstanbul

Quick Sigorta

Tamamen yerli sermayeyle kurulan Quick Sigorta kısa sürede altyapı sistemini kurup başarılı oldu. Zorunlu trafik sigortası, kasko, tamamlayıcı sağlık sigortası, DASK, ferdi kaza sigortası ve seyahat sigortası alanlarında hizmet veriyor. Türkiye’de alışılagelmiş sigortacılığa nazaran dijital sigortacılık alanında adımlar atmayı seçen Quick Sigorta’nın alanında uzmanlardan oluşan bir kadrosu var.

Pratik ve hızlı hizmet anlayışının yanında ekonomik olduğundan dolayı çok fazla tercih edilen Quick Sigorta teknolojinin hızına ayak uydurmakta geç kalmayan mobil uygulamasıyla müşterilerini memnun ediyor. Ayrıca haftanın her günü ve her saati hem mobil uygulamasıyla hem de asistanlarıyla müşterilerine destek sağlar.

Kuruluş Tarihi: 2015

Firma Merkezi: İstanbul

Türk Nippon Sigorta

1 Mayıs 1991 tarihinde Türkiye Kalkınma Bankası ve Japonya'nın önde gelen sigorta şirketi Nippon Fire & Marine işbirliğiyle 25 milyar TL sermaye ile kurulan Türk Nippon Sigorta A.Ş., köklü bir geçmişe sahiptir.

1998 yılında Sümerbank tarafından %85,22 oranında hisselerin satın alınması, şirketin sermaye yapısında büyük bir değişiklik yaratır. Diğer ortaklar, Türkiye Kalkınma Bankası'na %10 hisse ve Nippon Fire & Marine'e %4,78 hisse ile sahiptir.

2000 yılında %96,24 hissesi Tasarrufu Mevduat Sigorta Fonu'na devredilen Türk Nippon Sigorta, Ekim 2001'de HNS Grup tarafından satın alınır ve Kasım 2008 tarihine kadar HNS Grup bünyesinde bulunur. Daha sonra, çoğunluk hissesi Harel Grup tarafından devralınır.

Türk Nippon Sigorta, 2008 yılından bu yana dinamik ve uzman ekibi ile sigorta faaliyetlerini sürdürür. Harel Grubu'nun gücünü ve desteğini arkasına alarak, Türkiye genelinde geniş bir acente ağına sahip olan şirket, sigorta sektöründe etkili bir şekilde faaliyet gösterir.

Kuruluş Tarihi: 1991

Firma Merkezi: İstanbul

Allianz Sigorta

1923 yılında bir İtalyan şirketi RAS, Türkiye’de Şark Sigorta adıyla bir şirket kurdu. 1988 yılında dünya çapında faaliyet gösteren finans ve sigorta şirketi Allianz ve Japon sigorta şirketi Tokio Marine Şark Sigorta’ya ortak oldular. 1998 yılında Şark Sigorta isim değişikliğine gitti ve 2008 yılında şirket şu anki adını aldı.

Türkiye’de yaklaşık 4000 tane acentesi bulunan Allianz Türkiye araç, özel sağlık, konut, iş yeri, seyahat, nakliyat, havacılık ve tarım branşlarında hizmet veriyor. Allianz Hayat ve Emeklilik ve Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketleri bireysel emeklilik, bireysel hayat sigortası, otomatik katılım gibi alanlarda hizmet veriyor.

Kuruluş Tarihi: 1890

Firma Merkezi: İstanbul

Ak Sigorta

1960 yılında kurulan Ak Sigorta her gün gelişen teknolojiden faydalanarak müşterilerine en iyi deneyimi sunmak için çalışan bir sigorta şirketi. 1980’li yıllarda banka sigortacılığı kavramını literatüre kazandıran Ak Sigorta’nın yaklaşık 2500 tane bağımsız acentesi bulunuyor. Sektördeki sürdürebilirliğini teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak ve dijitalleşerek sağlayan şirket araç, sağlık, seyahat ve konut gibi branşlarda hizmet veriyor.

Ak Sigorta sektördeki tüm tecrübesi ve bilgisiyle müşterilerinin hayatlarını ve geleceklerini güvence altına almak için çalışıyor. Müşterilerine her zaman şeffaf ve anlaşılır bir dille yaklaşıp onların ihtiyaçlarına ve sorunlarına her zaman en hızlı ve en doğru çözümü bulmak için uğraşır.

Kuruluş Tarihi: 1960

Firma Merkezi: İstanbul

AXA Sigorta

Türkiye’deki geçmişi Osmanlı dönemine dayanan Axa Sigorta acenteleriyle Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veriyor. Tüm Türkiye’ye ulaşmakla kalmayıp her yerde “tek fiyat” uygulaması yapıyor. Ne acentelerde ne de farklı dağıtım kanallarında farklı bir fiyat uygulamadan geçerli olan fiyatın tüm satış noktalarında sürdürülmesini sağlar.

Axa Sigorta’nın Hasar İletişim Merkezi yılın her günü müşterilerinin her sıkıntısında destek olur. Mobil uygulamasıyla da müşterilerinin ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde karşılanması için çalışır. Axa Sağlığım, My AXA ve AXA İyi Sürücü adlarını verdiği uygulamalarıyla müşterilerinin bir sigorta şirketine ihtiyaç duyabilecekleri her şey için kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlar.

Kuruluş Tarihi: 1816

Firma Merkezi: İstanbul

Anadolu Sigorta

1 Nisan 1925’te Türkiye’nin ilk ulusal sigorta şirketi olarak kurulan Anadolu Sigorta, ilk günden beri müşterilerinin hayat kalitesini yükseltmek ve insanları sigorta konusunda bilinçlendirmek için çalışıyor. Türkiye genelinde yaklaşık 2500 tane profesyonel acentesi bulunan hayat dışında kalan Yangın, Nakliyat, Kaza, Mühendislik, Tarım, Hukuksal Koruma, Ferdi Kaza, Sağlık ve Kredi branşlarında hizmet veriyor.

Anadolu Sigorta köklü geçmişi, hizmet kalitesi ve deneyimli kadrosuyla müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru ve eksiksiz tespit ederek ihtiyaca en uygun ürünü sunar. Herhangi bir hasar durumda hızlı müdahale ederek kolay işlem yapar ve hasar ödemesini en iyi şekilde sağlamayı amaçlar.

Kuruluş Tarihi: 1925

Firma Merkezi: İstanbul

Türkiye Sigorta

Türkiye’deki kamu sigorta şirketlerinin bir araya gelmesiyle kurulan Türkiye Sigorta, sigorta beklentilerini en üstü düzeyde karşılamayı misyon edinmiş bir şirkettir. 2.500’den fazla acentesi ile en yenilikçi sigorta ürünlerini sunar. Ana hissedarının TVF Finansal Yatırımlar Anonim Şirketi’nin olduğu Türkiye Sigorta, 15 milyona yaklaşan sigortalıları için ürün ağını sürekli geliştiren çözümler üretmeyi sürdürmektedir.

Kuruluş Tarihi: 1958

Firma Merkezi: İstanbul

Sompo Sigorta

2001 yılında Finans Sigorta adıyla kurulan şirket, rakiplerinden farklı bir yol izleyerek gelişim gösterdi ve ön plana çıktı. Hizmetleri ve başarı sayesinde 2006’da sigorta sektörünün en iyi Öz Sermaye karlılığını elde etti. 10 yıl boyunca sürekli kar ederek bu unvanı 2010 yılına kadar korudu. 2007 yılında Fiba Holding’in adını alarak Fiba Sigorta A.Ş oldu.

Unvanı, başarısı ve büyüme ivmesiyle Japonya’nın büyük sigorta şirketlerinden biri olan Sompo Japan Insurance’ın ilgisini çekti ve Fiba Sigorta’nın hisseleri 2010 yılında Sompo Japan’a devredildi. 2011 yılında Fiba Sigorta, Sompo Japan Sigorta adını aldı. Şirket alacağı kararları ve belirleyeceği hedefleri müşterilerinin ihtiyaçlarını göz ardı etmez.


 

Kuruluş Tarihi: 1887

Firma Merkezi: İstanbul

Ray Sigorta

Ulusal taşımacılık şirketlerinin ortak girişimleri olarak 1958’de kurulan Ray Sigorta’nın hisseleri 2007 yılında Vienna Insurance Group tarafından devralındı. Avusturya, Orta ve Doğu Avrupa’nın lider sigorta firmalarından biri olan Vienna Insurance Group’un sahip olduğu deneyim ve bilgi birikimi Ray Sigorta’yı sektörde öne çıkarıyor.

Kasko, konut, sağlık, seyahat gibi branşlarda hizmet veren Ray Sigorta müşterilerinin sorunlarını en ince ayrıntısına kadar dinleyip anlayarak en doğru çözümü bulmak için çabalıyor. Anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşları ve araç bakım servislerinin imkanları sayesinde müşterilerinin akla gelebilecek her türlü ihtiyacı karşılanıyor. Online hizmet merkeziyle müşterilerinin her anında yanlarında olabiliyor.

Kuruluş Tarihi: 1958

Firma Merkezi: İstanbul

HDI Sigorta

Almanya'nın öncü sigorta şirketlerinden biri olan Talanx Group bünyesinde bulunan HDI Sigorta 2006 yılında Türkiye sektörüne giriş yaptı. Hannover merkezli Talanx Group Almanya’nın üçüncü büyüğü ve dünya çapında birçok ülkede hizmet veriyor. Uluslararası bir deneyim, bilgi birikimi ve ekonomik gücü arkasına alıp Türkiye’nin her bölgesinde müdürlükleriyle ve acenteleriyle müşterilerini memnun ediyor.

Araç, konut, işyeri, sağlık, nakliyat, mühendislik, tarım ve katılım alanlarında hizmet veren HDI Sigorta’nın en güçlü olduğu konu ise sahip olduğu geniş oto servis ağı. Müşterilerinin tamir servislerinden en kolay şekilde yararlanması için çalışan HDI Sigorta yolda kalan müşterileri içinde Hızlı Destek İstasyonu’nu geliştirmiştir. Müşteriler yürür halde olan aracı vale yardımıyla aldırabilirler. Aksi halde müşteriler arabalarını çekici desteğiyle istasyona da çektirebilirler.

Kuruluş Tarihi: 2006

Firma Merkezi: İstanbul

Quick Sigorta

Tamamen yerli sermayeyle kurulan Quick Sigorta kısa sürede altyapı sistemini kurup başarılı oldu. Zorunlu trafik sigortası, kasko, tamamlayıcı sağlık sigortası, DASK, ferdi kaza sigortası ve seyahat sigortası alanlarında hizmet veriyor. Türkiye’de alışılagelmiş sigortacılığa nazaran dijital sigortacılık alanında adımlar atmayı seçen Quick Sigorta’nın alanında uzmanlardan oluşan bir kadrosu var.

Pratik ve hızlı hizmet anlayışının yanında ekonomik olduğundan dolayı çok fazla tercih edilen Quick Sigorta teknolojinin hızına ayak uydurmakta geç kalmayan mobil uygulamasıyla müşterilerini memnun ediyor. Ayrıca haftanın her günü ve her saati hem mobil uygulamasıyla hem de asistanlarıyla müşterilerine destek sağlar.

Kuruluş Tarihi: 2015

Firma Merkezi: İstanbul

Zurich Sigorta

Tüm dünyada 215'ten fazla ülkede ve bölgede faaliyette olan Zurich Sigorta Grubu, Türkiye’de Zurich Sigorta olarak 2008 yılından bu yana hizmet veriyor. Zurich Grubu, küresel ve yerel pazarlardaki müşterilerine hizmet sağlayan geniş ürün portföyüne sahip, lider bir sigorta şirketi. Şirket, dünya genelinde yaklaşık 55 bin çalışanı ile hayat dışı ve hayat sigortası ürün ve hizmetlerinden oluşan geniş bir yelpaze sunuyor. Zurich’in müşterileri arasında bireyler, küçük iş yerleri ile orta ve büyük ölçekli işletmeler, çok uluslu şirketler yer alıyor. 1872’de kurulmuş olan Zurich Sigorta Grubu’nun genel merkezi Zürih, İsviçre’de bulunuyor. Zurich Sigorta Grubu Ltd (ZURN) Holding Şirketi, İsviçre Menkul Kıymetler Borsası SIX Swiss Exchange’de kote ediliyor ve OTCQX’te işlem gören birinci düzey American Depositary Receipt programına (ZURVY) dahil.

Zurich Sigorta, 2008 yılında TEB Sigorta’yı satın alarak girdiği Türkiye pazarında, yaklaşık 1 milyar prim üretimi ve 1 milyona yakın müşterisiyle Türkiye Bankasürans piyasasının liderlerinden biri. Yaklaşık 800 banka şubesi, 350'ye yakın acente ve broker aracılığı ile bireysel ve kurumsal müşterilerine Yangın, Kaza, Sağlık, Oto, Mühendislik ve Nakliyat gibi alanlarda sigorta ürün ve hizmetleri sunuyor. 140 yılı aşkın süredir uluslararası pazarlarda elde ettiği bilgi birikimini Türkiye’nin yerel ihtiyaçları ile harmanlayan çözümler üretirken, müşterilerini her zaman hizmet anlayışının merkezinde tutuyor. Müşteri memnuniyetini esas alarak oluşturduğu sürdürülebilir büyüme stratejisi doğrultusunda müşterilerinin farklı gereksinimlerine yönelik yenilikçi ürün ve hizmetlerini sunarken, ihtiyaç duydukları her an onların yanında oluyor.

Kuruluş Tarihi: 2008

Firma Merkezi: İstanbul

Aveon Global

Yenilikçi bakış açışı ile kurulan Aveon Sigorta, SEDDK’dan 31 Ocak 2022 tarihinde Hayat Dışı Ruhsatı’nı alarak faaliyetlerine başlamıştır. Bu yola çıkarken bir sigorta şirketinden çok daha fazlasını hayal eden şirketin amacı güven temelinde bir yolculuk inşa ederek insanların sigorta bilincini dijital çağa uygun seviyeye taşımaktır.

Aveon Sigorta, müşterilerinin verilerinin üst seviyede güvenliğini sağlayarak ve öngörülebilir hasar süreçlerini iyi dizayn ederek, kişiye özel ürün ve fiyat stratejileri ile müşterilerinin hayatlarını daha kolay ve değerli kılmayı hedeflemektedir.

Kuruluş Tarihi: 2022

Firma Merkezi: İstanbul

Türk Nippon Sigorta

1 Mayıs 1991 tarihinde Türkiye Kalkınma Bankası ve Japonya'nın önde gelen sigorta şirketi Nippon Fire & Marine işbirliğiyle 25 milyar TL sermaye ile kurulan Türk Nippon Sigorta A.Ş., köklü bir geçmişe sahiptir.

1998 yılında Sümerbank tarafından %85,22 oranında hisselerin satın alınması, şirketin sermaye yapısında büyük bir değişiklik yaratır. Diğer ortaklar, Türkiye Kalkınma Bankası'na %10 hisse ve Nippon Fire & Marine'e %4,78 hisse ile sahiptir.

2000 yılında %96,24 hissesi Tasarrufu Mevduat Sigorta Fonu'na devredilen Türk Nippon Sigorta, Ekim 2001'de HNS Grup tarafından satın alınır ve Kasım 2008 tarihine kadar HNS Grup bünyesinde bulunur. Daha sonra, çoğunluk hissesi Harel Grup tarafından devralınır.

Türk Nippon Sigorta, 2008 yılından bu yana dinamik ve uzman ekibi ile sigorta faaliyetlerini sürdürür. Harel Grubu'nun gücünü ve desteğini arkasına alarak, Türkiye genelinde geniş bir acente ağına sahip olan şirket, sigorta sektöründe etkili bir şekilde faaliyet gösterir.

Kuruluş Tarihi: 1991

Firma Merkezi: İstanbul

Allianz Sigorta

1923 yılında bir İtalyan şirketi RAS, Türkiye’de Şark Sigorta adıyla bir şirket kurdu. 1988 yılında dünya çapında faaliyet gösteren finans ve sigorta şirketi Allianz ve Japon sigorta şirketi Tokio Marine Şark Sigorta’ya ortak oldular. 1998 yılında Şark Sigorta isim değişikliğine gitti ve 2008 yılında şirket şu anki adını aldı.

Türkiye’de yaklaşık 4000 tane acentesi bulunan Allianz Türkiye araç, özel sağlık, konut, iş yeri, seyahat, nakliyat, havacılık ve tarım branşlarında hizmet veriyor. Allianz Hayat ve Emeklilik ve Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketleri bireysel emeklilik, bireysel hayat sigortası, otomatik katılım gibi alanlarda hizmet veriyor.

Kuruluş Tarihi: 1890

Firma Merkezi: İstanbul

Ak Sigorta

1960 yılında kurulan Ak Sigorta her gün gelişen teknolojiden faydalanarak müşterilerine en iyi deneyimi sunmak için çalışan bir sigorta şirketi. 1980’li yıllarda banka sigortacılığı kavramını literatüre kazandıran Ak Sigorta’nın yaklaşık 2500 tane bağımsız acentesi bulunuyor. Sektördeki sürdürebilirliğini teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak ve dijitalleşerek sağlayan şirket araç, sağlık, seyahat ve konut gibi branşlarda hizmet veriyor.

Ak Sigorta sektördeki tüm tecrübesi ve bilgisiyle müşterilerinin hayatlarını ve geleceklerini güvence altına almak için çalışıyor. Müşterilerine her zaman şeffaf ve anlaşılır bir dille yaklaşıp onların ihtiyaçlarına ve sorunlarına her zaman en hızlı ve en doğru çözümü bulmak için uğraşır.

Kuruluş Tarihi: 1960

Firma Merkezi: İstanbul

Bupa Acıbadem Sigorta

1992 yılında Bayındır Sigorta adıyla kurulan şirket, 2004’te Mehmet Ali Aydınlar tarafından satın alındı ve bundan sonra Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta A.Ş adını aldı. Hayat, ferdi kaza ve seyahat sigortası alanlarında hizmet veren şirketin ana uzmanlık alanı sağlık sigortası. Geniş acente ağı ve kaliteli sağlık hizmeti anlayışı sayesinde çok fazla tercih ediliyor.

Anlaşmalı olduğu kurumların fazlalığı sayesinde müşterileri nerede olsun olursa ihtiyaç anlarında çözüm sunan Acıbadem Sigorta provizyon bekleme sorununu da ortadan kaldıran bir çözüm geliştirdi. Sigorta sektörünün en çok karşılaştığı provizyon sorunu, Acıbadem Sigorta’nın müşterilerinin verilerinin güvencesini sağlayarak geliştirilen SenCard Otomatik Provizyon Sistemleri’yle çözüldü.

Kuruluş Tarihi: 1992

Firma Merkezi: İstanbul

AXA Sigorta

Türkiye’deki geçmişi Osmanlı dönemine dayanan Axa Sigorta acenteleriyle Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veriyor. Tüm Türkiye’ye ulaşmakla kalmayıp her yerde “tek fiyat” uygulaması yapıyor. Ne acentelerde ne de farklı dağıtım kanallarında farklı bir fiyat uygulamadan geçerli olan fiyatın tüm satış noktalarında sürdürülmesini sağlar.

Axa Sigorta’nın Hasar İletişim Merkezi yılın her günü müşterilerinin her sıkıntısında destek olur. Mobil uygulamasıyla da müşterilerinin ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde karşılanması için çalışır. Axa Sağlığım, My AXA ve AXA İyi Sürücü adlarını verdiği uygulamalarıyla müşterilerinin bir sigorta şirketine ihtiyaç duyabilecekleri her şey için kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlar.

Kuruluş Tarihi: 1816

Firma Merkezi: İstanbul

Anadolu Sigorta

1 Nisan 1925’te Türkiye’nin ilk ulusal sigorta şirketi olarak kurulan Anadolu Sigorta, ilk günden beri müşterilerinin hayat kalitesini yükseltmek ve insanları sigorta konusunda bilinçlendirmek için çalışıyor. Türkiye genelinde yaklaşık 2500 tane profesyonel acentesi bulunan hayat dışında kalan Yangın, Nakliyat, Kaza, Mühendislik, Tarım, Hukuksal Koruma, Ferdi Kaza, Sağlık ve Kredi branşlarında hizmet veriyor.

Anadolu Sigorta köklü geçmişi, hizmet kalitesi ve deneyimli kadrosuyla müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru ve eksiksiz tespit ederek ihtiyaca en uygun ürünü sunar. Herhangi bir hasar durumda hızlı müdahale ederek kolay işlem yapar ve hasar ödemesini en iyi şekilde sağlamayı amaçlar.

Kuruluş Tarihi: 1925

Firma Merkezi: İstanbul

Türkiye Sigorta

Türkiye’deki kamu sigorta şirketlerinin bir araya gelmesiyle kurulan Türkiye Sigorta, sigorta beklentilerini en üstü düzeyde karşılamayı misyon edinmiş bir şirkettir. 2.500’den fazla acentesi ile en yenilikçi sigorta ürünlerini sunar. Ana hissedarının TVF Finansal Yatırımlar Anonim Şirketi’nin olduğu Türkiye Sigorta, 15 milyona yaklaşan sigortalıları için ürün ağını sürekli geliştiren çözümler üretmeyi sürdürmektedir.

Kuruluş Tarihi: 1958

Firma Merkezi: İstanbul

Sompo Sigorta

2001 yılında Finans Sigorta adıyla kurulan şirket, rakiplerinden farklı bir yol izleyerek gelişim gösterdi ve ön plana çıktı. Hizmetleri ve başarı sayesinde 2006’da sigorta sektörünün en iyi Öz Sermaye karlılığını elde etti. 10 yıl boyunca sürekli kar ederek bu unvanı 2010 yılına kadar korudu. 2007 yılında Fiba Holding’in adını alarak Fiba Sigorta A.Ş oldu.

Unvanı, başarısı ve büyüme ivmesiyle Japonya’nın büyük sigorta şirketlerinden biri olan Sompo Japan Insurance’ın ilgisini çekti ve Fiba Sigorta’nın hisseleri 2010 yılında Sompo Japan’a devredildi. 2011 yılında Fiba Sigorta, Sompo Japan Sigorta adını aldı. Şirket alacağı kararları ve belirleyeceği hedefleri müşterilerinin ihtiyaçlarını göz ardı etmez.


 

Kuruluş Tarihi: 1887

Firma Merkezi: İstanbul

Ray Sigorta

Ulusal taşımacılık şirketlerinin ortak girişimleri olarak 1958’de kurulan Ray Sigorta’nın hisseleri 2007 yılında Vienna Insurance Group tarafından devralındı. Avusturya, Orta ve Doğu Avrupa’nın lider sigorta firmalarından biri olan Vienna Insurance Group’un sahip olduğu deneyim ve bilgi birikimi Ray Sigorta’yı sektörde öne çıkarıyor.

Kasko, konut, sağlık, seyahat gibi branşlarda hizmet veren Ray Sigorta müşterilerinin sorunlarını en ince ayrıntısına kadar dinleyip anlayarak en doğru çözümü bulmak için çabalıyor. Anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşları ve araç bakım servislerinin imkanları sayesinde müşterilerinin akla gelebilecek her türlü ihtiyacı karşılanıyor. Online hizmet merkeziyle müşterilerinin her anında yanlarında olabiliyor.

Kuruluş Tarihi: 1958

Firma Merkezi: İstanbul

HDI Sigorta

Almanya'nın öncü sigorta şirketlerinden biri olan Talanx Group bünyesinde bulunan HDI Sigorta 2006 yılında Türkiye sektörüne giriş yaptı. Hannover merkezli Talanx Group Almanya’nın üçüncü büyüğü ve dünya çapında birçok ülkede hizmet veriyor. Uluslararası bir deneyim, bilgi birikimi ve ekonomik gücü arkasına alıp Türkiye’nin her bölgesinde müdürlükleriyle ve acenteleriyle müşterilerini memnun ediyor.

Araç, konut, işyeri, sağlık, nakliyat, mühendislik, tarım ve katılım alanlarında hizmet veren HDI Sigorta’nın en güçlü olduğu konu ise sahip olduğu geniş oto servis ağı. Müşterilerinin tamir servislerinden en kolay şekilde yararlanması için çalışan HDI Sigorta yolda kalan müşterileri içinde Hızlı Destek İstasyonu’nu geliştirmiştir. Müşteriler yürür halde olan aracı vale yardımıyla aldırabilirler. Aksi halde müşteriler arabalarını çekici desteğiyle istasyona da çektirebilirler.

Kuruluş Tarihi: 2006

Firma Merkezi: İstanbul

Türk Nippon Sigorta

1 Mayıs 1991 tarihinde Türkiye Kalkınma Bankası ve Japonya'nın önde gelen sigorta şirketi Nippon Fire & Marine işbirliğiyle 25 milyar TL sermaye ile kurulan Türk Nippon Sigorta A.Ş., köklü bir geçmişe sahiptir.

1998 yılında Sümerbank tarafından %85,22 oranında hisselerin satın alınması, şirketin sermaye yapısında büyük bir değişiklik yaratır. Diğer ortaklar, Türkiye Kalkınma Bankası'na %10 hisse ve Nippon Fire & Marine'e %4,78 hisse ile sahiptir.

2000 yılında %96,24 hissesi Tasarrufu Mevduat Sigorta Fonu'na devredilen Türk Nippon Sigorta, Ekim 2001'de HNS Grup tarafından satın alınır ve Kasım 2008 tarihine kadar HNS Grup bünyesinde bulunur. Daha sonra, çoğunluk hissesi Harel Grup tarafından devralınır.

Türk Nippon Sigorta, 2008 yılından bu yana dinamik ve uzman ekibi ile sigorta faaliyetlerini sürdürür. Harel Grubu'nun gücünü ve desteğini arkasına alarak, Türkiye genelinde geniş bir acente ağına sahip olan şirket, sigorta sektöründe etkili bir şekilde faaliyet gösterir.

Kuruluş Tarihi: 1991

Firma Merkezi: İstanbul

Allianz Sigorta

1923 yılında bir İtalyan şirketi RAS, Türkiye’de Şark Sigorta adıyla bir şirket kurdu. 1988 yılında dünya çapında faaliyet gösteren finans ve sigorta şirketi Allianz ve Japon sigorta şirketi Tokio Marine Şark Sigorta’ya ortak oldular. 1998 yılında Şark Sigorta isim değişikliğine gitti ve 2008 yılında şirket şu anki adını aldı.

Türkiye’de yaklaşık 4000 tane acentesi bulunan Allianz Türkiye araç, özel sağlık, konut, iş yeri, seyahat, nakliyat, havacılık ve tarım branşlarında hizmet veriyor. Allianz Hayat ve Emeklilik ve Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketleri bireysel emeklilik, bireysel hayat sigortası, otomatik katılım gibi alanlarda hizmet veriyor.

Kuruluş Tarihi: 1890

Firma Merkezi: İstanbul

Ak Sigorta

1960 yılında kurulan Ak Sigorta her gün gelişen teknolojiden faydalanarak müşterilerine en iyi deneyimi sunmak için çalışan bir sigorta şirketi. 1980’li yıllarda banka sigortacılığı kavramını literatüre kazandıran Ak Sigorta’nın yaklaşık 2500 tane bağımsız acentesi bulunuyor. Sektördeki sürdürebilirliğini teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak ve dijitalleşerek sağlayan şirket araç, sağlık, seyahat ve konut gibi branşlarda hizmet veriyor.

Ak Sigorta sektördeki tüm tecrübesi ve bilgisiyle müşterilerinin hayatlarını ve geleceklerini güvence altına almak için çalışıyor. Müşterilerine her zaman şeffaf ve anlaşılır bir dille yaklaşıp onların ihtiyaçlarına ve sorunlarına her zaman en hızlı ve en doğru çözümü bulmak için uğraşır.

Kuruluş Tarihi: 1960

Firma Merkezi: İstanbul

Bupa Acıbadem Sigorta

1992 yılında Bayındır Sigorta adıyla kurulan şirket, 2004’te Mehmet Ali Aydınlar tarafından satın alındı ve bundan sonra Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta A.Ş adını aldı. Hayat, ferdi kaza ve seyahat sigortası alanlarında hizmet veren şirketin ana uzmanlık alanı sağlık sigortası. Geniş acente ağı ve kaliteli sağlık hizmeti anlayışı sayesinde çok fazla tercih ediliyor.

Anlaşmalı olduğu kurumların fazlalığı sayesinde müşterileri nerede olsun olursa ihtiyaç anlarında çözüm sunan Acıbadem Sigorta provizyon bekleme sorununu da ortadan kaldıran bir çözüm geliştirdi. Sigorta sektörünün en çok karşılaştığı provizyon sorunu, Acıbadem Sigorta’nın müşterilerinin verilerinin güvencesini sağlayarak geliştirilen SenCard Otomatik Provizyon Sistemleri’yle çözüldü.

Kuruluş Tarihi: 1992

Firma Merkezi: İstanbul

AXA Sigorta

Türkiye’deki geçmişi Osmanlı dönemine dayanan Axa Sigorta acenteleriyle Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veriyor. Tüm Türkiye’ye ulaşmakla kalmayıp her yerde “tek fiyat” uygulaması yapıyor. Ne acentelerde ne de farklı dağıtım kanallarında farklı bir fiyat uygulamadan geçerli olan fiyatın tüm satış noktalarında sürdürülmesini sağlar.

Axa Sigorta’nın Hasar İletişim Merkezi yılın her günü müşterilerinin her sıkıntısında destek olur. Mobil uygulamasıyla da müşterilerinin ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde karşılanması için çalışır. Axa Sağlığım, My AXA ve AXA İyi Sürücü adlarını verdiği uygulamalarıyla müşterilerinin bir sigorta şirketine ihtiyaç duyabilecekleri her şey için kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlar.

Kuruluş Tarihi: 1816

Firma Merkezi: İstanbul

Anadolu Sigorta

1 Nisan 1925’te Türkiye’nin ilk ulusal sigorta şirketi olarak kurulan Anadolu Sigorta, ilk günden beri müşterilerinin hayat kalitesini yükseltmek ve insanları sigorta konusunda bilinçlendirmek için çalışıyor. Türkiye genelinde yaklaşık 2500 tane profesyonel acentesi bulunan hayat dışında kalan Yangın, Nakliyat, Kaza, Mühendislik, Tarım, Hukuksal Koruma, Ferdi Kaza, Sağlık ve Kredi branşlarında hizmet veriyor.

Anadolu Sigorta köklü geçmişi, hizmet kalitesi ve deneyimli kadrosuyla müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru ve eksiksiz tespit ederek ihtiyaca en uygun ürünü sunar. Herhangi bir hasar durumda hızlı müdahale ederek kolay işlem yapar ve hasar ödemesini en iyi şekilde sağlamayı amaçlar.

Kuruluş Tarihi: 1925

Firma Merkezi: İstanbul

Türkiye Sigorta

Türkiye’deki kamu sigorta şirketlerinin bir araya gelmesiyle kurulan Türkiye Sigorta, sigorta beklentilerini en üstü düzeyde karşılamayı misyon edinmiş bir şirkettir. 2.500’den fazla acentesi ile en yenilikçi sigorta ürünlerini sunar. Ana hissedarının TVF Finansal Yatırımlar Anonim Şirketi’nin olduğu Türkiye Sigorta, 15 milyona yaklaşan sigortalıları için ürün ağını sürekli geliştiren çözümler üretmeyi sürdürmektedir.

Kuruluş Tarihi: 1958

Firma Merkezi: İstanbul

Sompo Sigorta

2001 yılında Finans Sigorta adıyla kurulan şirket, rakiplerinden farklı bir yol izleyerek gelişim gösterdi ve ön plana çıktı. Hizmetleri ve başarı sayesinde 2006’da sigorta sektörünün en iyi Öz Sermaye karlılığını elde etti. 10 yıl boyunca sürekli kar ederek bu unvanı 2010 yılına kadar korudu. 2007 yılında Fiba Holding’in adını alarak Fiba Sigorta A.Ş oldu.

Unvanı, başarısı ve büyüme ivmesiyle Japonya’nın büyük sigorta şirketlerinden biri olan Sompo Japan Insurance’ın ilgisini çekti ve Fiba Sigorta’nın hisseleri 2010 yılında Sompo Japan’a devredildi. 2011 yılında Fiba Sigorta, Sompo Japan Sigorta adını aldı. Şirket alacağı kararları ve belirleyeceği hedefleri müşterilerinin ihtiyaçlarını göz ardı etmez.


 

Kuruluş Tarihi: 1887

Firma Merkezi: İstanbul

Ray Sigorta

Ulusal taşımacılık şirketlerinin ortak girişimleri olarak 1958’de kurulan Ray Sigorta’nın hisseleri 2007 yılında Vienna Insurance Group tarafından devralındı. Avusturya, Orta ve Doğu Avrupa’nın lider sigorta firmalarından biri olan Vienna Insurance Group’un sahip olduğu deneyim ve bilgi birikimi Ray Sigorta’yı sektörde öne çıkarıyor.

Kasko, konut, sağlık, seyahat gibi branşlarda hizmet veren Ray Sigorta müşterilerinin sorunlarını en ince ayrıntısına kadar dinleyip anlayarak en doğru çözümü bulmak için çabalıyor. Anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşları ve araç bakım servislerinin imkanları sayesinde müşterilerinin akla gelebilecek her türlü ihtiyacı karşılanıyor. Online hizmet merkeziyle müşterilerinin her anında yanlarında olabiliyor.

Kuruluş Tarihi: 1958

Firma Merkezi: İstanbul

HDI Sigorta

Almanya'nın öncü sigorta şirketlerinden biri olan Talanx Group bünyesinde bulunan HDI Sigorta 2006 yılında Türkiye sektörüne giriş yaptı. Hannover merkezli Talanx Group Almanya’nın üçüncü büyüğü ve dünya çapında birçok ülkede hizmet veriyor. Uluslararası bir deneyim, bilgi birikimi ve ekonomik gücü arkasına alıp Türkiye’nin her bölgesinde müdürlükleriyle ve acenteleriyle müşterilerini memnun ediyor.

Araç, konut, işyeri, sağlık, nakliyat, mühendislik, tarım ve katılım alanlarında hizmet veren HDI Sigorta’nın en güçlü olduğu konu ise sahip olduğu geniş oto servis ağı. Müşterilerinin tamir servislerinden en kolay şekilde yararlanması için çalışan HDI Sigorta yolda kalan müşterileri içinde Hızlı Destek İstasyonu’nu geliştirmiştir. Müşteriler yürür halde olan aracı vale yardımıyla aldırabilirler. Aksi halde müşteriler arabalarını çekici desteğiyle istasyona da çektirebilirler.

Kuruluş Tarihi: 2006

Firma Merkezi: İstanbul

Quick Sigorta

Tamamen yerli sermayeyle kurulan Quick Sigorta kısa sürede altyapı sistemini kurup başarılı oldu. Zorunlu trafik sigortası, kasko, tamamlayıcı sağlık sigortası, DASK, ferdi kaza sigortası ve seyahat sigortası alanlarında hizmet veriyor. Türkiye’de alışılagelmiş sigortacılığa nazaran dijital sigortacılık alanında adımlar atmayı seçen Quick Sigorta’nın alanında uzmanlardan oluşan bir kadrosu var.

Pratik ve hızlı hizmet anlayışının yanında ekonomik olduğundan dolayı çok fazla tercih edilen Quick Sigorta teknolojinin hızına ayak uydurmakta geç kalmayan mobil uygulamasıyla müşterilerini memnun ediyor. Ayrıca haftanın her günü ve her saati hem mobil uygulamasıyla hem de asistanlarıyla müşterilerine destek sağlar.

Kuruluş Tarihi: 2015

Firma Merkezi: İstanbul

Aveon Global

Yenilikçi bakış açışı ile kurulan Aveon Sigorta, SEDDK’dan 31 Ocak 2022 tarihinde Hayat Dışı Ruhsatı’nı alarak faaliyetlerine başlamıştır. Bu yola çıkarken bir sigorta şirketinden çok daha fazlasını hayal eden şirketin amacı güven temelinde bir yolculuk inşa ederek insanların sigorta bilincini dijital çağa uygun seviyeye taşımaktır.

Aveon Sigorta, müşterilerinin verilerinin üst seviyede güvenliğini sağlayarak ve öngörülebilir hasar süreçlerini iyi dizayn ederek, kişiye özel ürün ve fiyat stratejileri ile müşterilerinin hayatlarını daha kolay ve değerli kılmayı hedeflemektedir.

Kuruluş Tarihi: 2022

Firma Merkezi: İstanbul

Türk Nippon Sigorta

1 Mayıs 1991 tarihinde Türkiye Kalkınma Bankası ve Japonya'nın önde gelen sigorta şirketi Nippon Fire & Marine işbirliğiyle 25 milyar TL sermaye ile kurulan Türk Nippon Sigorta A.Ş., köklü bir geçmişe sahiptir.

1998 yılında Sümerbank tarafından %85,22 oranında hisselerin satın alınması, şirketin sermaye yapısında büyük bir değişiklik yaratır. Diğer ortaklar, Türkiye Kalkınma Bankası'na %10 hisse ve Nippon Fire & Marine'e %4,78 hisse ile sahiptir.

2000 yılında %96,24 hissesi Tasarrufu Mevduat Sigorta Fonu'na devredilen Türk Nippon Sigorta, Ekim 2001'de HNS Grup tarafından satın alınır ve Kasım 2008 tarihine kadar HNS Grup bünyesinde bulunur. Daha sonra, çoğunluk hissesi Harel Grup tarafından devralınır.

Türk Nippon Sigorta, 2008 yılından bu yana dinamik ve uzman ekibi ile sigorta faaliyetlerini sürdürür. Harel Grubu'nun gücünü ve desteğini arkasına alarak, Türkiye genelinde geniş bir acente ağına sahip olan şirket, sigorta sektöründe etkili bir şekilde faaliyet gösterir.

Kuruluş Tarihi: 1991

Firma Merkezi: İstanbul

Allianz Sigorta

1923 yılında bir İtalyan şirketi RAS, Türkiye’de Şark Sigorta adıyla bir şirket kurdu. 1988 yılında dünya çapında faaliyet gösteren finans ve sigorta şirketi Allianz ve Japon sigorta şirketi Tokio Marine Şark Sigorta’ya ortak oldular. 1998 yılında Şark Sigorta isim değişikliğine gitti ve 2008 yılında şirket şu anki adını aldı.

Türkiye’de yaklaşık 4000 tane acentesi bulunan Allianz Türkiye araç, özel sağlık, konut, iş yeri, seyahat, nakliyat, havacılık ve tarım branşlarında hizmet veriyor. Allianz Hayat ve Emeklilik ve Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketleri bireysel emeklilik, bireysel hayat sigortası, otomatik katılım gibi alanlarda hizmet veriyor.

Kuruluş Tarihi: 1890

Firma Merkezi: İstanbul

Ak Sigorta

1960 yılında kurulan Ak Sigorta her gün gelişen teknolojiden faydalanarak müşterilerine en iyi deneyimi sunmak için çalışan bir sigorta şirketi. 1980’li yıllarda banka sigortacılığı kavramını literatüre kazandıran Ak Sigorta’nın yaklaşık 2500 tane bağımsız acentesi bulunuyor. Sektördeki sürdürebilirliğini teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak ve dijitalleşerek sağlayan şirket araç, sağlık, seyahat ve konut gibi branşlarda hizmet veriyor.

Ak Sigorta sektördeki tüm tecrübesi ve bilgisiyle müşterilerinin hayatlarını ve geleceklerini güvence altına almak için çalışıyor. Müşterilerine her zaman şeffaf ve anlaşılır bir dille yaklaşıp onların ihtiyaçlarına ve sorunlarına her zaman en hızlı ve en doğru çözümü bulmak için uğraşır.

Kuruluş Tarihi: 1960

Firma Merkezi: İstanbul

AXA Sigorta

Türkiye’deki geçmişi Osmanlı dönemine dayanan Axa Sigorta acenteleriyle Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veriyor. Tüm Türkiye’ye ulaşmakla kalmayıp her yerde “tek fiyat” uygulaması yapıyor. Ne acentelerde ne de farklı dağıtım kanallarında farklı bir fiyat uygulamadan geçerli olan fiyatın tüm satış noktalarında sürdürülmesini sağlar.

Axa Sigorta’nın Hasar İletişim Merkezi yılın her günü müşterilerinin her sıkıntısında destek olur. Mobil uygulamasıyla da müşterilerinin ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde karşılanması için çalışır. Axa Sağlığım, My AXA ve AXA İyi Sürücü adlarını verdiği uygulamalarıyla müşterilerinin bir sigorta şirketine ihtiyaç duyabilecekleri her şey için kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlar.

Kuruluş Tarihi: 1816

Firma Merkezi: İstanbul

Anadolu Sigorta

1 Nisan 1925’te Türkiye’nin ilk ulusal sigorta şirketi olarak kurulan Anadolu Sigorta, ilk günden beri müşterilerinin hayat kalitesini yükseltmek ve insanları sigorta konusunda bilinçlendirmek için çalışıyor. Türkiye genelinde yaklaşık 2500 tane profesyonel acentesi bulunan hayat dışında kalan Yangın, Nakliyat, Kaza, Mühendislik, Tarım, Hukuksal Koruma, Ferdi Kaza, Sağlık ve Kredi branşlarında hizmet veriyor.

Anadolu Sigorta köklü geçmişi, hizmet kalitesi ve deneyimli kadrosuyla müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru ve eksiksiz tespit ederek ihtiyaca en uygun ürünü sunar. Herhangi bir hasar durumda hızlı müdahale ederek kolay işlem yapar ve hasar ödemesini en iyi şekilde sağlamayı amaçlar.

Kuruluş Tarihi: 1925

Firma Merkezi: İstanbul

Türkiye Sigorta

Türkiye’deki kamu sigorta şirketlerinin bir araya gelmesiyle kurulan Türkiye Sigorta, sigorta beklentilerini en üstü düzeyde karşılamayı misyon edinmiş bir şirkettir. 2.500’den fazla acentesi ile en yenilikçi sigorta ürünlerini sunar. Ana hissedarının TVF Finansal Yatırımlar Anonim Şirketi’nin olduğu Türkiye Sigorta, 15 milyona yaklaşan sigortalıları için ürün ağını sürekli geliştiren çözümler üretmeyi sürdürmektedir.

Kuruluş Tarihi: 1958

Firma Merkezi: İstanbul

Sompo Sigorta

2001 yılında Finans Sigorta adıyla kurulan şirket, rakiplerinden farklı bir yol izleyerek gelişim gösterdi ve ön plana çıktı. Hizmetleri ve başarı sayesinde 2006’da sigorta sektörünün en iyi Öz Sermaye karlılığını elde etti. 10 yıl boyunca sürekli kar ederek bu unvanı 2010 yılına kadar korudu. 2007 yılında Fiba Holding’in adını alarak Fiba Sigorta A.Ş oldu.

Unvanı, başarısı ve büyüme ivmesiyle Japonya’nın büyük sigorta şirketlerinden biri olan Sompo Japan Insurance’ın ilgisini çekti ve Fiba Sigorta’nın hisseleri 2010 yılında Sompo Japan’a devredildi. 2011 yılında Fiba Sigorta, Sompo Japan Sigorta adını aldı. Şirket alacağı kararları ve belirleyeceği hedefleri müşterilerinin ihtiyaçlarını göz ardı etmez.


 

Kuruluş Tarihi: 1887

Firma Merkezi: İstanbul

Ray Sigorta

Ulusal taşımacılık şirketlerinin ortak girişimleri olarak 1958’de kurulan Ray Sigorta’nın hisseleri 2007 yılında Vienna Insurance Group tarafından devralındı. Avusturya, Orta ve Doğu Avrupa’nın lider sigorta firmalarından biri olan Vienna Insurance Group’un sahip olduğu deneyim ve bilgi birikimi Ray Sigorta’yı sektörde öne çıkarıyor.

Kasko, konut, sağlık, seyahat gibi branşlarda hizmet veren Ray Sigorta müşterilerinin sorunlarını en ince ayrıntısına kadar dinleyip anlayarak en doğru çözümü bulmak için çabalıyor. Anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşları ve araç bakım servislerinin imkanları sayesinde müşterilerinin akla gelebilecek her türlü ihtiyacı karşılanıyor. Online hizmet merkeziyle müşterilerinin her anında yanlarında olabiliyor.

Kuruluş Tarihi: 1958

Firma Merkezi: İstanbul

HDI Sigorta

Almanya'nın öncü sigorta şirketlerinden biri olan Talanx Group bünyesinde bulunan HDI Sigorta 2006 yılında Türkiye sektörüne giriş yaptı. Hannover merkezli Talanx Group Almanya’nın üçüncü büyüğü ve dünya çapında birçok ülkede hizmet veriyor. Uluslararası bir deneyim, bilgi birikimi ve ekonomik gücü arkasına alıp Türkiye’nin her bölgesinde müdürlükleriyle ve acenteleriyle müşterilerini memnun ediyor.

Araç, konut, işyeri, sağlık, nakliyat, mühendislik, tarım ve katılım alanlarında hizmet veren HDI Sigorta’nın en güçlü olduğu konu ise sahip olduğu geniş oto servis ağı. Müşterilerinin tamir servislerinden en kolay şekilde yararlanması için çalışan HDI Sigorta yolda kalan müşterileri içinde Hızlı Destek İstasyonu’nu geliştirmiştir. Müşteriler yürür halde olan aracı vale yardımıyla aldırabilirler. Aksi halde müşteriler arabalarını çekici desteğiyle istasyona da çektirebilirler.

Kuruluş Tarihi: 2006

Firma Merkezi: İstanbul

Quick Sigorta

Tamamen yerli sermayeyle kurulan Quick Sigorta kısa sürede altyapı sistemini kurup başarılı oldu. Zorunlu trafik sigortası, kasko, tamamlayıcı sağlık sigortası, DASK, ferdi kaza sigortası ve seyahat sigortası alanlarında hizmet veriyor. Türkiye’de alışılagelmiş sigortacılığa nazaran dijital sigortacılık alanında adımlar atmayı seçen Quick Sigorta’nın alanında uzmanlardan oluşan bir kadrosu var.

Pratik ve hızlı hizmet anlayışının yanında ekonomik olduğundan dolayı çok fazla tercih edilen Quick Sigorta teknolojinin hızına ayak uydurmakta geç kalmayan mobil uygulamasıyla müşterilerini memnun ediyor. Ayrıca haftanın her günü ve her saati hem mobil uygulamasıyla hem de asistanlarıyla müşterilerine destek sağlar.

Kuruluş Tarihi: 2015

Firma Merkezi: İstanbul

Aveon Global

Yenilikçi bakış açışı ile kurulan Aveon Sigorta, SEDDK’dan 31 Ocak 2022 tarihinde Hayat Dışı Ruhsatı’nı alarak faaliyetlerine başlamıştır. Bu yola çıkarken bir sigorta şirketinden çok daha fazlasını hayal eden şirketin amacı güven temelinde bir yolculuk inşa ederek insanların sigorta bilincini dijital çağa uygun seviyeye taşımaktır.

Aveon Sigorta, müşterilerinin verilerinin üst seviyede güvenliğini sağlayarak ve öngörülebilir hasar süreçlerini iyi dizayn ederek, kişiye özel ürün ve fiyat stratejileri ile müşterilerinin hayatlarını daha kolay ve değerli kılmayı hedeflemektedir.

Kuruluş Tarihi: 2022

Firma Merkezi: İstanbul

Türk Nippon Sigorta

1 Mayıs 1991 tarihinde Türkiye Kalkınma Bankası ve Japonya'nın önde gelen sigorta şirketi Nippon Fire & Marine işbirliğiyle 25 milyar TL sermaye ile kurulan Türk Nippon Sigorta A.Ş., köklü bir geçmişe sahiptir.

1998 yılında Sümerbank tarafından %85,22 oranında hisselerin satın alınması, şirketin sermaye yapısında büyük bir değişiklik yaratır. Diğer ortaklar, Türkiye Kalkınma Bankası'na %10 hisse ve Nippon Fire & Marine'e %4,78 hisse ile sahiptir.

2000 yılında %96,24 hissesi Tasarrufu Mevduat Sigorta Fonu'na devredilen Türk Nippon Sigorta, Ekim 2001'de HNS Grup tarafından satın alınır ve Kasım 2008 tarihine kadar HNS Grup bünyesinde bulunur. Daha sonra, çoğunluk hissesi Harel Grup tarafından devralınır.

Türk Nippon Sigorta, 2008 yılından bu yana dinamik ve uzman ekibi ile sigorta faaliyetlerini sürdürür. Harel Grubu'nun gücünü ve desteğini arkasına alarak, Türkiye genelinde geniş bir acente ağına sahip olan şirket, sigorta sektöründe etkili bir şekilde faaliyet gösterir.

Kuruluş Tarihi: 1991

Firma Merkezi: İstanbul

Allianz Sigorta

1923 yılında bir İtalyan şirketi RAS, Türkiye’de Şark Sigorta adıyla bir şirket kurdu. 1988 yılında dünya çapında faaliyet gösteren finans ve sigorta şirketi Allianz ve Japon sigorta şirketi Tokio Marine Şark Sigorta’ya ortak oldular. 1998 yılında Şark Sigorta isim değişikliğine gitti ve 2008 yılında şirket şu anki adını aldı.

Türkiye’de yaklaşık 4000 tane acentesi bulunan Allianz Türkiye araç, özel sağlık, konut, iş yeri, seyahat, nakliyat, havacılık ve tarım branşlarında hizmet veriyor. Allianz Hayat ve Emeklilik ve Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketleri bireysel emeklilik, bireysel hayat sigortası, otomatik katılım gibi alanlarda hizmet veriyor.

Kuruluş Tarihi: 1890

Firma Merkezi: İstanbul

Ak Sigorta

1960 yılında kurulan Ak Sigorta her gün gelişen teknolojiden faydalanarak müşterilerine en iyi deneyimi sunmak için çalışan bir sigorta şirketi. 1980’li yıllarda banka sigortacılığı kavramını literatüre kazandıran Ak Sigorta’nın yaklaşık 2500 tane bağımsız acentesi bulunuyor. Sektördeki sürdürebilirliğini teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak ve dijitalleşerek sağlayan şirket araç, sağlık, seyahat ve konut gibi branşlarda hizmet veriyor.

Ak Sigorta sektördeki tüm tecrübesi ve bilgisiyle müşterilerinin hayatlarını ve geleceklerini güvence altına almak için çalışıyor. Müşterilerine her zaman şeffaf ve anlaşılır bir dille yaklaşıp onların ihtiyaçlarına ve sorunlarına her zaman en hızlı ve en doğru çözümü bulmak için uğraşır.

Kuruluş Tarihi: 1960

Firma Merkezi: İstanbul

AXA Sigorta

Türkiye’deki geçmişi Osmanlı dönemine dayanan Axa Sigorta acenteleriyle Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veriyor. Tüm Türkiye’ye ulaşmakla kalmayıp her yerde “tek fiyat” uygulaması yapıyor. Ne acentelerde ne de farklı dağıtım kanallarında farklı bir fiyat uygulamadan geçerli olan fiyatın tüm satış noktalarında sürdürülmesini sağlar.

Axa Sigorta’nın Hasar İletişim Merkezi yılın her günü müşterilerinin her sıkıntısında destek olur. Mobil uygulamasıyla da müşterilerinin ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde karşılanması için çalışır. Axa Sağlığım, My AXA ve AXA İyi Sürücü adlarını verdiği uygulamalarıyla müşterilerinin bir sigorta şirketine ihtiyaç duyabilecekleri her şey için kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlar.

Kuruluş Tarihi: 1816

Firma Merkezi: İstanbul

Anadolu Sigorta

1 Nisan 1925’te Türkiye’nin ilk ulusal sigorta şirketi olarak kurulan Anadolu Sigorta, ilk günden beri müşterilerinin hayat kalitesini yükseltmek ve insanları sigorta konusunda bilinçlendirmek için çalışıyor. Türkiye genelinde yaklaşık 2500 tane profesyonel acentesi bulunan hayat dışında kalan Yangın, Nakliyat, Kaza, Mühendislik, Tarım, Hukuksal Koruma, Ferdi Kaza, Sağlık ve Kredi branşlarında hizmet veriyor.

Anadolu Sigorta köklü geçmişi, hizmet kalitesi ve deneyimli kadrosuyla müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru ve eksiksiz tespit ederek ihtiyaca en uygun ürünü sunar. Herhangi bir hasar durumda hızlı müdahale ederek kolay işlem yapar ve hasar ödemesini en iyi şekilde sağlamayı amaçlar.

Kuruluş Tarihi: 1925

Firma Merkezi: İstanbul

Türkiye Sigorta

Türkiye’deki kamu sigorta şirketlerinin bir araya gelmesiyle kurulan Türkiye Sigorta, sigorta beklentilerini en üstü düzeyde karşılamayı misyon edinmiş bir şirkettir. 2.500’den fazla acentesi ile en yenilikçi sigorta ürünlerini sunar. Ana hissedarının TVF Finansal Yatırımlar Anonim Şirketi’nin olduğu Türkiye Sigorta, 15 milyona yaklaşan sigortalıları için ürün ağını sürekli geliştiren çözümler üretmeyi sürdürmektedir.

Kuruluş Tarihi: 1958

Firma Merkezi: İstanbul

Sompo Sigorta

2001 yılında Finans Sigorta adıyla kurulan şirket, rakiplerinden farklı bir yol izleyerek gelişim gösterdi ve ön plana çıktı. Hizmetleri ve başarı sayesinde 2006’da sigorta sektörünün en iyi Öz Sermaye karlılığını elde etti. 10 yıl boyunca sürekli kar ederek bu unvanı 2010 yılına kadar korudu. 2007 yılında Fiba Holding’in adını alarak Fiba Sigorta A.Ş oldu.

Unvanı, başarısı ve büyüme ivmesiyle Japonya’nın büyük sigorta şirketlerinden biri olan Sompo Japan Insurance’ın ilgisini çekti ve Fiba Sigorta’nın hisseleri 2010 yılında Sompo Japan’a devredildi. 2011 yılında Fiba Sigorta, Sompo Japan Sigorta adını aldı. Şirket alacağı kararları ve belirleyeceği hedefleri müşterilerinin ihtiyaçlarını göz ardı etmez.


 

Kuruluş Tarihi: 1887

Firma Merkezi: İstanbul

Ray Sigorta

Ulusal taşımacılık şirketlerinin ortak girişimleri olarak 1958’de kurulan Ray Sigorta’nın hisseleri 2007 yılında Vienna Insurance Group tarafından devralındı. Avusturya, Orta ve Doğu Avrupa’nın lider sigorta firmalarından biri olan Vienna Insurance Group’un sahip olduğu deneyim ve bilgi birikimi Ray Sigorta’yı sektörde öne çıkarıyor.

Kasko, konut, sağlık, seyahat gibi branşlarda hizmet veren Ray Sigorta müşterilerinin sorunlarını en ince ayrıntısına kadar dinleyip anlayarak en doğru çözümü bulmak için çabalıyor. Anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşları ve araç bakım servislerinin imkanları sayesinde müşterilerinin akla gelebilecek her türlü ihtiyacı karşılanıyor. Online hizmet merkeziyle müşterilerinin her anında yanlarında olabiliyor.

Kuruluş Tarihi: 1958

Firma Merkezi: İstanbul

HDI Sigorta

Almanya'nın öncü sigorta şirketlerinden biri olan Talanx Group bünyesinde bulunan HDI Sigorta 2006 yılında Türkiye sektörüne giriş yaptı. Hannover merkezli Talanx Group Almanya’nın üçüncü büyüğü ve dünya çapında birçok ülkede hizmet veriyor. Uluslararası bir deneyim, bilgi birikimi ve ekonomik gücü arkasına alıp Türkiye’nin her bölgesinde müdürlükleriyle ve acenteleriyle müşterilerini memnun ediyor.

Araç, konut, işyeri, sağlık, nakliyat, mühendislik, tarım ve katılım alanlarında hizmet veren HDI Sigorta’nın en güçlü olduğu konu ise sahip olduğu geniş oto servis ağı. Müşterilerinin tamir servislerinden en kolay şekilde yararlanması için çalışan HDI Sigorta yolda kalan müşterileri içinde Hızlı Destek İstasyonu’nu geliştirmiştir. Müşteriler yürür halde olan aracı vale yardımıyla aldırabilirler. Aksi halde müşteriler arabalarını çekici desteğiyle istasyona da çektirebilirler.

Kuruluş Tarihi: 2006

Firma Merkezi: İstanbul

Quick Sigorta

Tamamen yerli sermayeyle kurulan Quick Sigorta kısa sürede altyapı sistemini kurup başarılı oldu. Zorunlu trafik sigortası, kasko, tamamlayıcı sağlık sigortası, DASK, ferdi kaza sigortası ve seyahat sigortası alanlarında hizmet veriyor. Türkiye’de alışılagelmiş sigortacılığa nazaran dijital sigortacılık alanında adımlar atmayı seçen Quick Sigorta’nın alanında uzmanlardan oluşan bir kadrosu var.

Pratik ve hızlı hizmet anlayışının yanında ekonomik olduğundan dolayı çok fazla tercih edilen Quick Sigorta teknolojinin hızına ayak uydurmakta geç kalmayan mobil uygulamasıyla müşterilerini memnun ediyor. Ayrıca haftanın her günü ve her saati hem mobil uygulamasıyla hem de asistanlarıyla müşterilerine destek sağlar.

Kuruluş Tarihi: 2015

Firma Merkezi: İstanbul

Aveon Global

Yenilikçi bakış açışı ile kurulan Aveon Sigorta, SEDDK’dan 31 Ocak 2022 tarihinde Hayat Dışı Ruhsatı’nı alarak faaliyetlerine başlamıştır. Bu yola çıkarken bir sigorta şirketinden çok daha fazlasını hayal eden şirketin amacı güven temelinde bir yolculuk inşa ederek insanların sigorta bilincini dijital çağa uygun seviyeye taşımaktır.

Aveon Sigorta, müşterilerinin verilerinin üst seviyede güvenliğini sağlayarak ve öngörülebilir hasar süreçlerini iyi dizayn ederek, kişiye özel ürün ve fiyat stratejileri ile müşterilerinin hayatlarını daha kolay ve değerli kılmayı hedeflemektedir.

Kuruluş Tarihi: 2022

Firma Merkezi: İstanbul

Türk Nippon Sigorta

1 Mayıs 1991 tarihinde Türkiye Kalkınma Bankası ve Japonya'nın önde gelen sigorta şirketi Nippon Fire & Marine işbirliğiyle 25 milyar TL sermaye ile kurulan Türk Nippon Sigorta A.Ş., köklü bir geçmişe sahiptir.

1998 yılında Sümerbank tarafından %85,22 oranında hisselerin satın alınması, şirketin sermaye yapısında büyük bir değişiklik yaratır. Diğer ortaklar, Türkiye Kalkınma Bankası'na %10 hisse ve Nippon Fire & Marine'e %4,78 hisse ile sahiptir.

2000 yılında %96,24 hissesi Tasarrufu Mevduat Sigorta Fonu'na devredilen Türk Nippon Sigorta, Ekim 2001'de HNS Grup tarafından satın alınır ve Kasım 2008 tarihine kadar HNS Grup bünyesinde bulunur. Daha sonra, çoğunluk hissesi Harel Grup tarafından devralınır.

Türk Nippon Sigorta, 2008 yılından bu yana dinamik ve uzman ekibi ile sigorta faaliyetlerini sürdürür. Harel Grubu'nun gücünü ve desteğini arkasına alarak, Türkiye genelinde geniş bir acente ağına sahip olan şirket, sigorta sektöründe etkili bir şekilde faaliyet gösterir.

Kuruluş Tarihi: 1991

Firma Merkezi: İstanbul