Konut Sigortası

Poliçenizi satın almak için hemen arayın!

0850 433 25 25
*Doldurulması zorunlu alanlar.

Kişisel verileriniz Aydınlatma Metni kapsamında işlenir. Devam ettiğinizde Enuygun Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş olursunuz.

x

En iyi Konut teklifini sunabilmek için çalıştığımız firmalar

Konut Sigortamı Neden Enuygun'dan Almalıyım?

Sayısız Seçenek

İhtiyacınıza en uygun sigorta tekliflerini farklı sigorta firmalarından sizin için hazırlıyoruz. Karşılaştırın sigortanızı alırken daha düşük prim ödeyin, kazançlı çıkın.

En Uygun Poliçe

Doğru teminatlarla ve avantajlı fiyatlarla üstelik taksitli ödeme imkanı ile poliçenizi ister online ister telefonda satın alın. Poliçenizi anında emailinize ve ücretsiz adresinize gönderelim.

Hızlı ve kolay

Tek yapmanız gereken istenen bilgileri kısa forma girmek. Sigorta firmaları size özel teklifleri anında gösterebilir ya da sigorta yetkililerimiz size özel hazırlanmış farklı tekliflerle sizi arar.

Uzman Danışmanlar

0850 433 25 25’den Enuygun’u arayın. Poliçeleriniz ile ilgili tüm konularda sigorta teknik personellerimizle doğrudan görüşerek hizmet alın.

Zorunlu Deprem Sigortası Teminat Kapsamı

ÜrünTeminatlar*Ek Teminatlar
Konut PoliçesiYangın,Yıldırım,İnfilakBina
HırsızlıkEv Eşyası
Fırtına,Sel Su Baskını/DoluNakit Para ve Kıymetli Evrak
Dahili Su HasarlarıCam Kırılması
Yer KaymasıKara/hava/deniz taşıtları çarpması
Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, terör-
Deprem-
7/24 yardım hizmetleri-
Kira kaybı-
Yangın mali mesuliyet-
İzolasyon Eksikliği-
Hukuksal Koruma-
Elektronik Cihaz-

*Poliçede belirtilen limitlerle sınırlıdır.

Sigorta Rehberi

Sıkça Sorulan Sorular

Konut sigortası genel olarak ortak kullanım alanlarını kapsamaz ve bu alanlar ayrı bir poliçe ile sigortalanmalıdır. Sigortanızı yaptırırken ortak kullanım alanları için payınıza düşen tutarı da poliçenize ekletebilirsiniz.
Evet, mevcut konut sigortası sadece bina için değil, ev eşyalarını da kapsayacak teminatlar ile düzenlenmiş ise konut sigortası içerisinde verilen eşya teminatı tutarından çalınan eşyalar için tazminat ödemesi yapılır.
Konut sigortaları içerisinde deprem teminatı sigortalının tercihine göre eklenip, çıkarılabilen bir teminattır. Eklenmesi halinde hasarın oluşması durumunda DASK poliçesinin üzerinde kalan hasar teminat tutarları ile sınırlı olarak konut poliçesi tarafından karşılanır.
Evet, poliçede belirtilmiş risklere karşılık, komşularınıza verebileceğiniz zararlar da teminat altına alınmıştır. Komşuluk mali mesuliyet limitleri dahilinde komşuya verilen zararlar poliçe kapsamı dahilindedir.
Konuta yönelik hazırlanmış mevcut poliçe kapsamında bina poliçe teminatlarına dahil edilmişse mal sahibinin uğradığı zarlar da teminat altına alınmış olur ve olası zararlar karşılanır. Bununla birlikte genel uygulamada konut sigortası kiracı tarafından yapıldığında bina teminatı eklenmez. Bina teminatı eklenmediğinde de ev sahibi konut sigortasından yararlanamaz. Kiracı eşya teminatlı sigorta, ev sahibi ise bina teminatlı konut sigortasını ayrı ayrı yaptırabilir.

Tüm Sigorta Ürünleri