Seyahat Sigortası

Poliçenizi satın almak için hemen arayın!

0850 433 25 25
/
/
/
/

 Seyahat poliçe tarihinizi gidiş uçuşundan 1 (bir) gün önce, dönüş uçuşunuzdan 1 (bir) gün sonra olacak şekilde seçmeniz gerekir.

 Seyahat Sağlık Sigortası poliçesi, yurt dışına seyahat edecek yolcular için Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde hazırlanır ve gönderilir.

 Yurt dışı seyahat sigortası satın alımı sırasında sigortalının Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunması gerekir. Aksi takdirde teminatlar geçersiz olur.

*Doldurulması zorunlu alanlar.
x

En iyi Seyahat teklifini sunabilmek için çalıştığımız firmalar

Seyahat Sigortamı Neden Enuygun'dan Almalıyım?

Sayısız Seçenek

İhtiyacınıza en uygun sigorta tekliflerini farklı sigorta firmalarından sizin için hazırlıyoruz. Karşılaştırın sigortanızı alırken daha düşük prim ödeyin, kazançlı çıkın.

En Uygun Poliçe

Doğru teminatlarla ve avantajlı fiyatlarla üstelik taksitli ödeme imkanı ile poliçenizi ister online ister telefonda satın alın. Poliçenizi anında emailinize ve ücretsiz adresinize gönderelim.

Hızlı ve kolay

Tek yapmanız gereken istenen bilgileri kısa forma girmek. Sigorta firmaları size özel teklifleri anında gösterebilir ya da sigorta yetkililerimiz size özel hazırlanmış farklı tekliflerle sizi arar.

Uzman Danışmanlar

0850 433 25 25’den Enuygun’u arayın. Poliçeleriniz ile ilgili tüm konularda sigorta teknik personellerimizle doğrudan görüşerek hizmet alın.

Hicret Çağlar

Seyahat sağlık sigortaları uzmanımız diyor ki:

Seyahat Sağlık Sigortaları hem yurt içi hem yurt dışı seyahatlerinizde beklenmedik bir hastalık veya kaza yaşamanız durumunda ayakta veya yatarak tedavi giderleriniz için tedavi masraflarınızı üstlenerek maddi anlamda yaşayabileceğiniz büyük kayıpları oldukça ufak primlerle engellemenizi sağlar. Schengen ve Amerika vizeleri başta olmak üzere vize başvurularınızda pek çok konsolosluk tarafından Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası istenmektedir. Enuygun Sigorta’dan satın alacağınız Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası covid kapsamını da içerdiği için vize işlemlerinizde geçerli olacaktır. Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası sadece vize işlemleri için gerekli görülen bir poliçe gibi düşünülse de tedavi giderleri için 30.000 € limitli teminat sağlanıyor olması, vize istenmeyen ülkelere gidişler için de bu poliçenin önemini ortaya koymaktadır. Bununla beraber gideceğiniz ülkenin sağlık sistemini, hizmetlerini veya sağlık organizasyonlarını çok net kestiremeyeceğiniz için yerinde tedavi mümkün değilse sigortalının nakli, tedavi sonrası ülkesine geri dönüşü veya ek asistans hizmetleri ile bagajın havalimanında kaybolması gibi durumlarda ekonomik kayıpları telafi ediyor olması da bu poliçeyi oldukça cazip kılan diğer etkenlerdir. Gideceğiniz ülkenin vize işlemlerinde konsolosluk tarafından Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası zorunlu olarak istense de gideceğiniz ülkeye göre istenmiyor olsa da fark etmeksizin Enuygun Sigorta ile seyahatiniz her zaman güvende!

Hicret Çağlar

Seyahat Sigortası Neden Önemlidir?

Yurt dışında başınıza Covid de dahil beklenmedik bir hastalık veya kazanın gelmesi söz konusu olabilir. Gitmiş olduğunuz ülkede bu gibi bir durum yaşamanız halinde ayakta veya yatarak tedavi masraflarınız içinde bulunabilecek yatış, hastane giderleri, ilaç ücretleri, doktor ücreti gibi sağlık giderlerinize destek olan bu poliçe, aynı zamanda hastalık veya kaza sebebi ile seyahatinizin uzaması söz konusu olduğunda da size destek sağlayacaktır. Bu gibi durumlarda bulunduğunuz ülkede planınızın dışında konaklamanız da gerekebilir. Poliçenize eklenmesini isterseniz Seyahat Sağlık Sigortası gerekli durumlarda olduğu gibi ek konaklama giderlerinizin karşılanmasında da size destek olmakta ve ülkenize tekrar dönüşünüzü güvence altına almaktadır.

Seyahat Sigortası Neleri Kapsar?

Kaza ve beklenmedik durumlar sonucunda oluşan rahatsızlıkların tedavi masrafları

Yurt dışında beklenmedik bir rahatsızlık veya kaza durumunda doktor, hastane gibi sağlık giderleriniz 30.000 € limit ile güvence altına alınır.

Kaza durumlarında sağlık kuruluşlarına ulaştırma

Yurt dışında beklenmedik bir rahatsızlık veya kaza durumunda hastanın tıbbi durumuna en uygun nakil aracıyla, en yakın sağlık kurum ve/veya kuruluşuna ulaşımı sağlanır.

Cenaze nakli

Vefat durumunda naaşın en uygun koşullarda ve mümkün olan en kısa sürede talep edilen yere ulaşması sağlanarak cenaze nakil edilir.

Bagaj kaybı

Sigortalının hava yolunda bagaj kaybı söz konusu ise bu ekonomik kayıp için de poliçe limitleri dahilinde güvence sağlanır.

Sigortalının taburcu olduktan sonra ikametgâh adresine nakli

Yurt dışında beklenmedik bir rahatsızlık veya kaza sebebi ile tıbbi bir merkezde yatarak operasyon gerektiren tedavinin ardından uygun nakil araçları ile ikametgaha dönüşü sağlanır.

Sigorta Rehberi

Sıkça Sorulan Sorular

Seyahat sigortası, herhangi bir yolculuğa çıkmadan önce seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri arasını kapsayacak şekilde yaptırılan seyahat esnasında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı koruma sağlayan bir sigorta. Seyahat esnasında yaşanabilecek acil müdahale edilmesi gereken hastalık ve kazaların yanında bagaj kaybı ve bagaj gecikmesi gibi istenmeyen aksilikler karşısında da güvence sağlar. Yurt içi ve yurt dışı seyahatler için seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Yurt içi seyahatlerde bu sigorta isteğe bağlı yapılır ancak yurt dışı seyahatlerinde pasaport ve vize işlemleri gereğince seyahat sigortası yaptırmak zorunludur. Yurt dışı seyahatleri için yaptırılan seyahat sigortası, 30.000 Euro teminat kapsamına sahipken yurt içi seyahatlerde teminat kapsamı 5.000 TL’dir.
Seyahatinizi planlarken seyahat sigortası yaptırmak isterseniz yerine getirmeniz gereken bazı şartlar mevcut. Bu şartlar genel ve özel şartlar olarak ikiye ayrılıyor. Genel şartlar, sigortanın süresini ve teminat kapsamını içerir. İster yurt içi ister yurt dışı seyahatler için yaptırılan seyahat sigortası, geçerlilik süresi boyunca yolcuya güvence sağlar. Yani bu sigorta, sigorta süresinden önce oluşmamış seyahat sırasında ilk olarak yaşanan kaza ve hastalıkları kapsıyor. Yurt içi seyahatler için sigortanın süresi poliçeye işlenen seyahat başlangıç ve bitiş tarihleri arasıdır. Yurt dışı seyahatler içinse sigorta kapsamı, pasaport ile ülkeden çıkış yapılması itibariyle başlar ve ülkeye giriş yapıldığı an sona erer. Seyahat sigortasının özel şartları, yolcunun yaptıracağı sigorta türüne göre değişiklik gösterir. Bu özel şartlar yolculara net bir şekilde iletilir. Yolcu tüm sigorta şartlarını tek tek inceleyerek sigortanın kapsamı ve hakları ile ilgili bilgi sahibi olur.
Yurt içi veya yurt dışına gidiş, seyahat süresi ile poliçenizde olmasını isteyeceğiniz teminatlara göre bu poliçenin primi değişmekle beraber yurt dışı seyahat sigortaları primleri 5 € dan başlamaktadır.
Yurt dışı seyahat sağlık sigortası poliçesi seyahatin planladığı ülke vize istenen bir ülke ise vize işlemlerinde zorunlu tutulan bir belgedir. Vize ile gidilmeyen ülkeler için zorunlu olmamakla beraber beklenmedik hastalık veya kaza durumlarında doğabilecek tedavi giderlerinin seyahat öncesinde güvence altına alınmış olmasını tavsiye ederiz. Seyahat sağlık sigortası yurt dışında ayakta veya yatarak tedavi giderlerine 30.000 € limit ile güvence sağlamaktadır.
Özellikle Schengen ve Amerika vizeleri başta olmak üzere vize başvurularında pek çok konsolosluk tarafından Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası istenmektedir. Pek çok ülke vize başvurusunda poliçede covid kapsamının dahil olmasını da istemektedir. Enuygun Sigorta’dan satın alacağınız Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası bu kapsamı da içerdiği için vize istenen ülkeler için geçerli bir poliçedir.
Seyahat sağlık sigortası, seyahati engelleyen zorunlu bir durumun varlığı ile iptal edilebilen bir poliçe türüdür. Seyahati engelleyen zorunlu durumun belgelenmesi şartı ile iptali yapılabilir.
https://www.enuygunsigorta.com/seyahat-sigortasi/ web sitemizden poliçenizi satın alabilir veya 0850 433 25 25 no’lu hattımızı arayarak sigorta uzmanımız aracılığı ile poliçenizi gerçekleştirebilirsiniz. Sigorta uzmanımız sigorta şirketleri arasından sizin taleplerinize en uygun olan seçeneği önerecektir.

Sigorta teklifinizi alabilmeniz için seyahatinizin başlangıç, bitiş tarihleri, gidilen ülke bilgisi ile sigortalanacak kişinin bilgileri yeterlidir.

Poliçenizde bulunmasını istediğiniz teminatların vize almanız için yeterli olacak şekilde sadece ana teminatlardan oluşmasını tercih etmeniz yahut ek asistans hizmetleri ile güvence kapsamını genişletmek isteyip istememeniz ile Covid teminatının poliçede güvence altına alınmış olmasına göre priminizde sigorta şirketleri arasında farklılıklar oluşabilir. Tüm bu detaylar için sigorta uzmanımız size destek olacaktır.
Seyahat sağlık sigortasında soyadı değişikliği mümkündür, bunun için sigorta uzmanınızı bilgilendirmeniz yeterlidir.
Seyahat sağlık sigortasını satın alırken size seyahatinizin başlangıç ve bitiş tarihleri sorulacaktır. Seyahatinizin başlangıcından 1 gün önce ve bitişinden bir gün sonra olacak şekilde poliçenizi düzenlemenizi/düzenletmenizi tavsiye ederiz.
Sigorta poliçeniz sigorta teklifinizi oluştururken giriş yaptığınız ülke için geçerli olacaktır.
Şirketler ve poliçeleri arasında sunulan teminatlarda farklılıklar bulunmakla beraber genellikle seyahat sağlık sigortası poliçelerinde bagaj kaybı teminatı bulunmaktadır. Yaşadığınız ekonomik kayıp poliçenizde belirlenmiş limitler dahilinde karşılanır.

Tüm Sigorta Ürünleri