Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Poliçenizi satın almak için hemen arayın!

0850 433 25 250850 433 25 25
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için sigorta yaptıracak kişiye dair birkaç bilgiye ihtiyacımız var.

Kişisel verileriniz Aydınlatma Metni kapsamında işlenir. Devam ettiğinizde Enuygun Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş olursunuz.

64 yaş üstü ilk kez sigortalanacak kişilere sağlık sigortası teminatı verilememektedir.

Mevcutta gebeliği olan kadınlar için poliçeye doğum teminatı eklenememektedir.

İlk kez sigortalanacaklar için mevcutta kronik hastalığı olanlarda bu hastalık sağlık sigortası kapsamı dışında kalacaktır.

Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmalıyım?

Anlaşmalı Özel Hastanede Ücret Ödemeden Konforlu Hizmet

Anlaşmalı Özel Hastanede Ücret Ödemeden Konforlu Hizmet

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile anlaşmalı özel hastanelerdeki muayene ve tedavi işlemleriniz için SGK'nızın üzerine bir nerede ise hiçbir fark ücreti ödemeden güvence altında olursunuz.

Bütçenizi Korur

Bütçenizi Korur

Beklenmedik anlarda hastanede anlık ciddi ödemeler yapmak yerine sadece sağlığınızı düşünür, ufak taksitlerle sahip olabileceğiniz bu güvence ile bütçenizi de korumuş olursunuz.

Vergi İndirimi Avantajı

Vergi İndirimi Avantajı

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırdığınızda %15 gelir vergisi indiriminden yararlanma avantajına da sahipsiniz. Ödemelerinize ait evraklarınızı iş yerinize ilettiğiniz takdirde verginizden %15 indirim yapılır.

Sigortamı Neden Enuygun’dan Almalıyım?

Sayısız Seçenek

Sayısız Seçenek

İhtiyacınıza en uygun sigorta tekliflerini farklı sigorta firmalarından sizin için hazırlıyoruz. Karşılaştırın sigortanızı alırken daha düşük prim ödeyin, kazançlı çıkın.

En Uygun Poliçe

En Uygun Poliçe

Doğru teminatlarla ve avantajlı fiyatlarla üstelik taksitli ödeme imkanı ile poliçenizi ister online ister telefonda satın alın. Poliçenizi anında emailinize ve ücretsiz adresinize gönderelim.

Hızlı ve kolay

Hızlı ve kolay

Tek yapmanız gereken istenen bilgileri kısa forma girmek. Sigorta firmaları size özel teklifleri anında gösterebilir ya da sigorta yetkililerimiz size özel hazırlanmış farklı tekliflerle sizi arar.

Uzman Danışmanlar

Uzman Danışmanlar

0850 433 25 25’den Enuygun’u arayın. Poliçeleriniz ile ilgili tüm konularda sigorta teknik personellerimizle doğrudan görüşerek hizmet alın.

Koronavirüsün sigortanızı nasıl etkileyebileceğini merak mı ediyorsunuz?

Koronavirüsün hayatımıza girmesiyle birçoğunuzun Covid-19 pandemisinin sigortanıza ve sigorta işlemlerinize etkisiyle ilgili soruları ve endişeleri olduğunu biliyoruz. Bu konuda size yardımcı olabilmek için tavsiyelerimizi ve yönlendirmelerimizi derledik.

Detaylı bilgi

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminat Kapsamı

ÜrünTeminatlar* (Yatarak Tedavi Teminatı)Ek Teminatlar
Tamamlayıcı Sağlık SigortasıMedikal Yatış(24 saati aşan yatışlı tedavi)Doğum Teminatı
Cerrahi Yatış(Ameliyat öncesi ve sonrası yatışlı tedavi)-
Operatör Doktor-
Oda/Yemek/Refakatçı-
Yoğun Bakım-
Kemoterapi/Radyoterapi/Diyaliz-
Küçük Müdalahe-
Suni Uzuv-
Anlaşmalı Kara Ambulansı-
Yardımcı Tıbbi Malzeme-
YT Ameliyat Malzemesi-
Teminatlar*(Ayakta Tedavi Teminatı)Ek Teminatlar
Doktor MuayeneGebelik Rutin Kontrolleri
Tahlil/RöntgenÜcretsiz Check-up (1 kere)
İleri Tanı YöntemleriÜcretsiz Diş Paketi (1 kere)
Fizik Tedavi Teminatı-
SGK ve Sigorta Şirketi anlaşmalı Özel Sağlık Kurumlarında geçerlidir

Poliçede belirtilen limitlerle sınırlıdır.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Sigortanız konusunda yardıma ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz. Enuygun Sigorta ile hem zaman kazanıp hem de en uygun poliçeyi alabilirsiniz. Türkiye’nin önde gelen sigorta firmalarının Sağlık Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Seyahat Sigortası, Konut Sigortası, DASK, Kasko ve Trafik Sigortası tekliflerini karşılaştırarak ihtiyacınıza en uygun olanı bulabiliriz.

Sıkça Sorulan Sorular

Sigorta kapsamında ilaç, diş tedavisi ve gözlük, cam, çerçeve gibi giderler kapsam dışında tutulmaktadır. Bazı firmaların poliçelerinde yılda 1 defa yararlanabileceğiniz diş bakım paketleri bulunmaktadır. Temsilcinize danışınız.
Tamamlayıcı sigorta kapsamında sadece muayene başına 15 tl sgk katılım payı ücreti alınmaktadır.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızdan resmi tatillerde de olmak üzere 7 gün 24 saat yararlanabilirsiniz.
Sağlık sigortalarında poliçe başlangıç tarihinden önce tanısı konulmuş hastalıklar ya da görülmüş tedaviler ile ilgili giderler kapsam dışında tutulmaktadır.
Poliçe teminatı dahilinde tarafınıza verilmiş yıllık muayene hakkınız karşılığında dilediğiniz kadar muayene olabilirsiniz. Doktor ve branş değişiklikleri poliçenizde bulunan muayene hakkını düşürmektedir.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını başlattığınız tarihi takip eden 1 yıl boyunca sigortadan yararlanabilirsiniz.

Koronavirüs, hayatımızı birçok farklı şekilde etkiledi. Bu pandemiden sigortalarınızın ve sigorta işlemlerinizin nasıl etkilendiğini sizler için detaylıca anlattık.

Seyahat Sağlık Sigortası Covid-19’u kapsıyor mu?

Yurtdışı seyahat sağlık sigortası pek çok ülkeye seyahat için zorunlu bir poliçe haline geldi. Ülkeler sınır girişlerinde bu poliçenin yapılmış olmasına özellikle dikkat ediyor, vize başvurunuz olsun veya olmasın bu poliçeyi yaptırmanızı mutlaka öneririz. Covid-19 tedavi masrafları oldukça pahalı. Özellikle Avrupa’da bu masraflar çok daha fazla. Bu sebeple hem seyahat edecekler tarafından hem de ülkeler tarafından seyahat sağlık sigortası yolculuklarda büyük önem taşımaya başladı. Covid-19 salgınının yayılım hızı dikkate alındığında, ülke dışına seyahat edecekler için büyük risk olan Covid-19’u kapsayan yurtdışı seyahat sağlık sigortası kişinin hem tedavi masraflarını karşılıyor hem de sigortalının otelde karantinaya alınması durumunda acil ihtiyaçlarında da güvence altına alınmış oluyor. Teminatları detaylı olarak belirtmek gerekirse; Yurt dışında Covid-19 tanısı konulduğunda, hastalıkla ilgili tıbbi ve yatarak tedavi masrafları, teminatlar dahilinde karşılanıyor. (max. 30.000 EURO) Eğer yurt dışı seyahatiniz sırasında Covid-19 teşhisi konulursa ve bu nedenle karantinada kalmak zorunda kalırsanız ortaya çıkacak konaklama, yemek ve giyim masrafları bu teminat dahilinde ödeniyor.

Özel Sağlık ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Covid-19’u kapsıyor mu?

Tüm dünyayı etkisi altına Covid-19 salgınıyla birlikte, sağlık olgusunun hayatımızdaki önemini bir kez daha hatırladık. Yaşadığımız bu olağanüstü dönemde, çalıştığımız sigorta şirketlerinin sigortalılara her anlamda destekleri devam ediyor. Normalde salgın hastalıklar, sağlık sigortası söz konusu olunca poliçe teminatı kapsamı dışındaydı. Ancak bu olağanüstü dönemde şirketler, anlaşmalı olduğu hastanelerde Covid-19 tedavisi ile ortaya çıkacak fark ücretleri ve tedavi giderlerini salgın süresince mevcut teminat limitleri dahilinde poliçe öncesinde var olmaması şartı ile özel şartları kapsamında karşılama kararı aldı. PCR testi ise devlet tarafından karşılandığı için sigorta şirketleri tarafından karşılanmıyor.

Kaskom Covid-19’u kapsıyor mu?

Covid-19 salgını, kişisel dezenfeksiyon kadar bulunduğumuz ortamların sterilizasyonuna da daha çok dikkat etmemizi gerektirdi. İş yerlerimiz, evimiz ve hatta araçlarımızın dezenfekte olması da hepimiz için önemini arttırdı. Bu kısımda hemen hemen çoğu sigorta firması kasko poliçesinin içerisine mini onarım hizmeti dahilinde “araç içi ozon sterilizasyon ve antibakteriyel dezenfeksiyon” teminatı ekledi. Araçların yoğun olarak kullanımı, insan giriş çıkışlarının fazla olması, genelde camların kapalı olması nedeniyle hava yolu ile insan sağlığını tehdit eden mikrobiyolojik yüklerden dezenfeksiyon ile korunmak amaçlanıyor. Yılda bir kez mini onarım kapsamında verilen bu hizmetler, kasko poliçesi sahiplerine ekstra avantaj ve kolaylık sağlıyor. Araçları tavanından tabanına havası dahil olmak üzere dezenfekte ediyor ve %99,99 bakteri, virüs ve mantarlardan arındırıyorlar. Tüm bu işlemler Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ve ruhsatlandırılmış bir şekilde gerçekleşiyor.