Kazadan kaynaklı aracım değer kaybetti, ne yapmalıyım?

Kaza ve sonrasındaki onarımından kaynaklı aracın kaybettiği piyasa değeri trafik sigortasının konusudur. Eğer aracınıza kusurlu bir şekilde karşı taraf zarar vermişse onarım sonrası aracınızda oluşması muhtemel değer kaybının da hesaplanmasını karşı tarafın trafik sigortası şirketinden talep edebilirsiniz.
Araçlarda onarım sonrası oluşan değer kaybının hesaplanması için araç yaşı, kilometresi gibi belirli kriterler göz önünde tutularak bir hesaplama yapılır. Hesaplama, Hazine Müsteşarlığı’nın belirlemiş olduğu formülasyona göre bağımsız bir eksper tarafından yapılır ve mağdur olan sürücüye nakit olarak ödenir. Her onarımdan geçen araç için değer kaybı tazminatı ortaya çıkmayabilir. Ayrıca geçmişte aynı noktadan hasar gören araçlar için de değer kaybı hakkı doğmaz.
Hemen Teklif Al
Çiğdem Özdoğan
Çiğdem Özdoğan

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu olduktan sonra, 2002 yılından bu yana Sigorta sektöründe farklı yöneticilik kademelerinde görev aldı. Bugüne kadar sigorta şirketlerinin Genel Müdürlük kadrolarında Satış, Acente Yönetim, Eğitim & Kalite, Digital Pazarlama ve Çağrı merkezi alanlarında uzmanlığını geliştiren Çiğdem, Wingie Enuygun Grup bünyesinde Sigorta Direktörü olarak görev alıyor. Çiğdem, Enuygun Sigorta’nın temsilciliğini yaptığı sigorta şirketleri ile ilişkilerini de yürüterek, Enuygun Sigorta'nın insurtech yöntemlerini daha yoğun kullandığı ve müşterilerine en iyi sigorta deneyimini yaşattığı sürekli gelişen ve büyüyen bir organizasyon yaratmayı hedefliyor.

Yorum Yap