Trafik sigortası ne zaman yapılır?

Aracınızı sıfır kilometre olarak bayiden satın aldıysanız trafik sigortanızı alım işleminden hemen sonra yaptırmanız gerekiyor. Aracınızı ikinci el olarak satın aldıysanız trafik sigortanızı aracı satın aldıktan sonra 15 gün içerisinde yaptırmalısınız.

Trafik sigortası ne zaman yapılır?

Mevcut bir trafik sigortanız varsa ve araç değişikliği yapmadıysanız poliçenizi yenilemek için sigorta şirketlerinden yenileme tarihinizden 15 gün öncesi itibariyle teklif alabilirsiniz. Uygun bulduğunuz trafik sigortası teklifini seçerek poliçenizi belirleyebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen süreleri geçirmeniz durumunda trafik sigortası için ödeyeceğiniz prime gecikme nedeniyle ek prim de eklenir. Bu ek prim, poliçenin geciktiği her 30 gün için %5 olarak uygulanıyor.

Hemen Teklif Al
Çiğdem Özdoğan
Çiğdem Özdoğan

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu olduktan sonra, 2002 yılından bu yana Sigorta sektöründe farklı yöneticilik kademelerinde görev aldı. Bugüne kadar sigorta şirketlerinin Genel Müdürlük kadrolarında Satış, Acente Yönetim, Eğitim & Kalite, Digital Pazarlama ve Çağrı merkezi alanlarında uzmanlığını geliştiren Çiğdem, Wingie Enuygun Grup bünyesinde Sigorta Direktörü olarak görev alıyor. Çiğdem, Enuygun Sigorta’nın temsilciliğini yaptığı sigorta şirketleri ile ilişkilerini de yürüterek, Enuygun Sigorta'nın insurtech yöntemlerini daha yoğun kullandığı ve müşterilerine en iyi sigorta deneyimini yaşattığı sürekli gelişen ve büyüyen bir organizasyon yaratmayı hedefliyor.

Yorum Yap