Kaza yaptığımda trafik sigortası hasarı karşılar mı?

Trafik sigortası bir kaza sonucunda sigortalının kendi aracında oluşan hasarları karşılamaz. Trafik sigortası poliçesinin amacı aracın kullanımı sırasında karşı tarafa verilen bedeni ve maddi zararları poliçedeki teminat tutarları ölçüsünde karşılamak.

Bazı sigorta şirketleri trafik poliçelerine yol yardım,mini onarım veya hukuksal koruma gibi ek teminatlar ekleyebilmekte fakat bu teminatların aracınızı komple bir kapsama aldığını söylemek mümkün değil.

Kaza yaptığımda trafik sigortası hasarı karşılar mı?

Kendi aracınızı güvence altına alabilecek tek sigorta türü kaskodur.Kasko poliçenizin içeriğinde yer alacak teminatları ve limitlerini sigortacınız ile beraber belirleyebilir, dilerseniz genişletilmiş ve aracınızı pek çok riske karşı güvence altına alabilecek bir poliçe oluşturabilir yahut dilerseniz daha daraltılmış kapsam ve limitler ile ekonomik bir kaskoya sahip olabilirsiniz.

Kaskonuzun içeriğinde karar verirken bir hasar olması durumunda onarımı özel mi yetkili serviste mi yaptıracağınız,karşı tarafa verilen zararlarda trafik sigortasının üzerinde kalan riski de karşılayan ihtiyari mali mesuliyet teminatı limitiniz , cam teminatının orijinal mi eşdeğer camı ı karşıladığı ve çarpma,çarpışma,hırsızlık gibi riskleri içermesine ve son olarakta mini onarım teminatının varlığına göre karar vermenizi tavsiye ederiz.

Hemen Teklif Al
Hamide Nazli
Hamide Nazli

İstanbul Üniversitesi Banka ve Sigortacılık mezunu. Lise yıllarından beri aktif olarak çalıştığı sigorta sektöründe deneyim kazandıktan sonra Enuygun’a Sigorta Uzmanı olarak katıldı. 2017 yılından beri sigorta kullanıcılarına iyi bir deneyim sunmak için çalışıyor.

Yorum Yap