Başka bir şirkette trafik sigortası poliçem varken farklı bir şirkete geçiş yapabilir miyim?

Trafik sigortanızın yenilemesini poliçenizi yenileme gününe 15 gün kala yaptırabilirsiniz. Yenilediğiniz poliçeniz tam olarak eski poliçenizin bitiş tarihinde otomatik olarak devreye gireceği için ödediğiniz prim veya gün olarak bir kaybınız bulunmaz. Trafik sigortanızı yenilediniz fakat poliçenizin yenileme tarihi henüz gelmemişse mevcut poliçenizi iptal etme ya da iptal etmeden önce farklı bir şirketten yeni bir poliçe alarak daha sonra iptal ettirme hakkınız saklı. Bu durumda daha uygun fiyatlı bir poliçeye geçiş yaparak tasarruf sağlayabilirsiniz.

Başka bir şirkette trafik sigortası poliçem varken farklı bir şirkete geçiş yapabilir miyim?

Ancak trafik sigortanızın yenileme tarihi geçmişse zorunlu bir sigorta türü olan trafik sigortalarında isteğe bağlı iptal gerçekleştirmek mümkün değil. Bu durumda poliçenizin yenileme döneminde daha uygun fiyatlı bir teklifi değerlendirmeye alarak o zaman geçiş yapmayı düşünebilirsiniz.

Eğer yeni aldığınız aracınız için poliçe başlangıcı yapılacaksa bu başlangıç tarihi direkt olarak poliçenizi satın aldığınız gün olarak belirlenir. Bu sebeple yeni alınan araçlarda poliçe başladığı için isteğe bağlı iptal ve şirket değişikliği mümkün değil.

Sigorta şirketi değişikliğini düşündüğünüzde süreç boyunca poliçe korumanızın kesintisiz olmasına dikkat etmek önemli. Bu sayede olası risklere karşı sürekli olarak güvence altında olursunuz. Trafik sigortası poliçesi teklifi alarak siz de aracınızı güven altına alabilirsiniz.

Hemen Teklif Al
Çiğdem Özdoğan
Çiğdem Özdoğan

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu olduktan sonra, 2002 yılından bu yana Sigorta sektöründe farklı yöneticilik kademelerinde görev aldı. Bugüne kadar sigorta şirketlerinin Genel Müdürlük kadrolarında Satış, Acente Yönetim, Eğitim & Kalite, Digital Pazarlama ve Çağrı merkezi alanlarında uzmanlığını geliştiren Çiğdem, Wingie Enuygun Grup bünyesinde Sigorta Direktörü olarak görev alıyor. Çiğdem, Enuygun Sigorta’nın temsilciliğini yaptığı sigorta şirketleri ile ilişkilerini de yürüterek, Enuygun Sigorta'nın insurtech yöntemlerini daha yoğun kullandığı ve müşterilerine en iyi sigorta deneyimini yaşattığı sürekli gelişen ve büyüyen bir organizasyon yaratmayı hedefliyor.

Yorum Yap