Trafik sigortasının bazı kazalarda yeterli olmayabileceği doğru mu?

Trafik sigortası kazalarda karşı tarafa verilen hasarlarla ilgili teminat sağlar ancak aracın türüne göre her yıl yenilenen belirli limitler vardır. Bu limitlerin üzerindeki hasarlar için trafik sigortası yeterli olmayabilir ve siz sorumlu olabilirsiniz.

Trafik sigortasının bazı kazalarda yeterli olmayabileceği doğru mu?

Trafik sigortası limitlerinin aşılması durumunda ihtiyari mali mesuliyet

Eğer kusurlu olduğunuz bir kaza sonucunda karşı tarafa verdiğiniz zarar tutarı belirlenen trafik sigortası limitlerini aşarsa limitlerin üzerindeki hasar tutarından siz sorumlusunuz.

2023 yılı için karşı tarafa kusurlu bir şekilde verdiğiniz maddi hasarlar için trafik sigortası limiti 120.000 TL’dir.

Ancak kasko poliçenizde İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) teminatı bulunuyorsa bu teminat trafik sigortası limitlerinin aşılması durumunda sizi güvence altına alır.

Alternatif ihtiyari mali mesuliyet seçenekleri

Kasko poliçeleri dışında da İhtiyari Mali Mesuliyet teminatı sunan ekonomik ürünlerle hizmet veren pek çok sigorta şirketi bulunuyor. Bu seçeneklerle trafik sigortası limitlerinin üzerindeki hasarlar için ekstra güvence sağlayabilirsiniz.

Limitinizi kendiniz belirleyeceğiniz bu ekonomik paketlere yıllık 100 TL’den başlayan primlerle sahip olabilirsiniz

Hemen Teklif Al
Çiğdem Özdoğan
Çiğdem Özdoğan

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu olduktan sonra, 2002 yılından bu yana Sigorta sektöründe farklı yöneticilik kademelerinde görev aldı. Bugüne kadar sigorta şirketlerinin Genel Müdürlük kadrolarında Satış, Acente Yönetim, Eğitim & Kalite, Digital Pazarlama ve Çağrı merkezi alanlarında uzmanlığını geliştiren Çiğdem, Wingie Enuygun Grup bünyesinde Sigorta Direktörü olarak görev alıyor. Çiğdem, Enuygun Sigorta’nın temsilciliğini yaptığı sigorta şirketleri ile ilişkilerini de yürüterek, Enuygun Sigorta'nın insurtech yöntemlerini daha yoğun kullandığı ve müşterilerine en iyi sigorta deneyimini yaşattığı sürekli gelişen ve büyüyen bir organizasyon yaratmayı hedefliyor.

Yorum Yap