Trafik sigortası ne işe yarar?

Trafik sigortası aracınızla trafikte seyir halindeyken karşı tarafa verebileceğiniz maddi ve bedeni hasarlar sonucunda ortaya çıkan yükümlülüklerinizi üstlenir.

Trafik sigortası ne işe yarar?

Poliçede belirtilen teminat tutarları çerçevesinde sigorta şirketi hasarın ödemesini karşılar. Bu sayede olası bir kaza durumunda mağdur olan tarafın zararının tazmini sağlanır ve sizin maddi sorumluluğunuz azaltılır.

Kusurlu bir şekilde karşı tarafa vereceğiniz zararlar için trafik sigortası limitleri aracın türüne göre değişiyor. 2023 yılı için otomobillerde geçerli limitler şu şekilde:

  • Maddi hasarlar için araç başına 120.000 TL
  • Maddi hasarlar için kaza başına 600.000 TL
  • Bedeni hasarlar için kişi başına 1 milyon 200.000 TL
  • Bedeni hasarlar için birden fazla zarar gören kişi var ise toplamda 6 milyon TL
Hemen Teklif Al
Çiğdem Özdoğan
Çiğdem Özdoğan

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu olduktan sonra, 2002 yılından bu yana Sigorta sektöründe farklı yöneticilik kademelerinde görev aldı. Bugüne kadar sigorta şirketlerinin Genel Müdürlük kadrolarında Satış, Acente Yönetim, Eğitim & Kalite, Digital Pazarlama ve Çağrı merkezi alanlarında uzmanlığını geliştiren Çiğdem, Wingie Enuygun Grup bünyesinde Sigorta Direktörü olarak görev alıyor. Çiğdem, Enuygun Sigorta’nın temsilciliğini yaptığı sigorta şirketleri ile ilişkilerini de yürüterek, Enuygun Sigorta'nın insurtech yöntemlerini daha yoğun kullandığı ve müşterilerine en iyi sigorta deneyimini yaşattığı sürekli gelişen ve büyüyen bir organizasyon yaratmayı hedefliyor.

Yorum Yap