Trafik sigortam ve kaskom aracımla yurt dışına çıktığımda da geçerli olacak mıdır?

Trafik sigortası ve kasko Türkiye sınırları içerisinde geçerli olan poliçe türleridir. Bu sebeple, yurt dışına çıkışlarda trafik sigortasının karşılığı olarak yani yurt dışında karşı tarafa zarar verme riskine karşılık yeşil kart poliçesi kesilmesi gerekiyor. Yeşil kart sigortası yurt dışına çıkışlarda yapılması zorunlu olan bir poliçe. Yeşil kart sigortasının primi yurt dışında bulunacağınız süre ile orantılı olarak değişir.
Yurt dışına çıkışlarda kaskonuzun da geçerli olmasını istiyorsanız, var olan kaskonuza ek yurt dışı teminatı satın alabilirsiniz. Bu ek teminatı poliçenize eklettiğinizde var olan kaskonuzun teminatları ne ise bunlar yurt dışında da geçerli olacaktır.
Hemen Teklif Al
Çiğdem Özdoğan
Çiğdem Özdoğan

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu olduktan sonra, 2002 yılından bu yana Sigorta sektöründe farklı yöneticilik kademelerinde görev aldı. Bugüne kadar sigorta şirketlerinin Genel Müdürlük kadrolarında Satış, Acente Yönetim, Eğitim & Kalite, Digital Pazarlama ve Çağrı merkezi alanlarında uzmanlığını geliştiren Çiğdem, Wingie Enuygun Grup bünyesinde Sigorta Direktörü olarak görev alıyor. Çiğdem, Enuygun Sigorta’nın temsilciliğini yaptığı sigorta şirketleri ile ilişkilerini de yürüterek, Enuygun Sigorta'nın insurtech yöntemlerini daha yoğun kullandığı ve müşterilerine en iyi sigorta deneyimini yaşattığı sürekli gelişen ve büyüyen bir organizasyon yaratmayı hedefliyor.

Yorum Yap