Trafik sigortamı yaptırdığım şirketten memnun değilim, ne yapmalıyım?

Mevcut trafik sigortası şirketinizden memnun değilseniz poliçenizin yenileme döneminde başka bir sigorta şirketine geçiş yapabilirsiniz. Bu süre zarfında piyasadaki farklı sigorta şirketlerinin tekliflerini değerlendirerek sizin için en uygun şirketi ve poliçeyi belirleyebilirsiniz.

Trafik sigortası zorunlu bir poliçe türü olduğu için poliçenizin devam ettiği süre içerisinde isteğe bağlı olarak iptali yapılamaz, bu sebeple değişikliği yapabileceğiniz iki dönem bulunuyor. Bunlardan biri yukarıda da bahsettiğimiz gibi yenileme döneminiz. Diğeriyse poliçenizi yaptırdığınız dönem fakat henüz yenileme günü gelmediyse yani vadeniz geçmediyse şirket değişikliği yapmanız mümkün.

Trafik sigortamı yaptırdığım şirketten memnun değilim, ne yapmalıyım?

Trafik sigortası şirketlerinin hizmet kalitesi, fiyatlandırma, müşteri hizmetleri ve ek hizmetler gibi faktörleri karşılaştırarak beklentilerinizi en iyi karşılayacak olan şirketi seçebilirsiniz. Bu süreçte şirketlerin müşteri yorumlarına ve değerlendirmelerine de göz atarak doğru bir karar vermeniz daha kolay olacaktır.

Trafik sigortası yenileme poliçeniz için mevcut veya farklı şirketlerden poliçe vadenize 15 gün kala teklif alternatiflerine bakmanız mümkün, poliçe vadesine 15 günden daha önceki bir zaman diliminde sigorta şirketleri teklif sunmaz.

Yenileme döneminde sigorta şirketinizi değiştirirken geçiş sürecinde poliçenizin vadesini yani yenileme gününü bir gün dahi olsa geciktirmemeniz gerekiyor. Geciken trafik sigortaları için poliçelere ek prim uygulaması mevcut.

Hemen Teklif Al
Çiğdem Özdoğan
Çiğdem Özdoğan

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu olduktan sonra, 2002 yılından bu yana Sigorta sektöründe farklı yöneticilik kademelerinde görev aldı. Bugüne kadar sigorta şirketlerinin Genel Müdürlük kadrolarında Satış, Acente Yönetim, Eğitim & Kalite, Digital Pazarlama ve Çağrı merkezi alanlarında uzmanlığını geliştiren Çiğdem, Wingie Enuygun Grup bünyesinde Sigorta Direktörü olarak görev alıyor. Çiğdem, Enuygun Sigorta’nın temsilciliğini yaptığı sigorta şirketleri ile ilişkilerini de yürüterek, Enuygun Sigorta'nın insurtech yöntemlerini daha yoğun kullandığı ve müşterilerine en iyi sigorta deneyimini yaşattığı sürekli gelişen ve büyüyen bir organizasyon yaratmayı hedefliyor.

Yorum Yap