Kimler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırabilir?

SGK’sı aktif olup 64 yaşını geçmemiş herkes bu sigortayı yaptırabilir. Firmalar arasında yaş sınırlamaları değişmektedir.

Emekliler tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir mi?

Emeklikler de tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilir. SGK ya da GSS kapsamında olan ve sigorta şirketlerinin poliçe gereğince belirlediği yaş aralığında olan tüm bireyler tamamlayıcı sağlık sigortası satın alabilir bu hizmetten faydalanabilir.

GSS’liler tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir mi?

Emeklilik hali ya da aktif çalışma durumuna bakılmaksızın ilk sigortalanma yaşı için 65 yaşın altındaki herkes GSS’li (Genel Sağlık Sigortası) ise tamamlayıcı sağlık sigortasından da faydalanabilir. SGK’lı ya da GSS’li olmasına bakılmaksızın sağlık sigortası sistemine 65 yaşın altında dahil olunması durumunda poliçe yenilemesi için 70 yaşa kadar devam edilebiliyor.

Hemen Teklif Al
Hamide Nazli
Hamide Nazli

İstanbul Üniversitesi Banka ve Sigortacılık mezunu. Lise yıllarından beri aktif olarak çalıştığı sigorta sektöründe deneyim kazandıktan sonra Enuygun’a Sigorta Uzmanı olarak katıldı. 2017 yılından beri sigorta kullanıcılarına iyi bir deneyim sunmak için çalışıyor.

Yorum Yap