Hasarım olduğunda aracımı hangi servise götürmeliyim?

Bir hasarınız olması durumunda gitmeyi istediğiniz servis türünü poliçe satın alma aşamasında seçmeniz gerekiyor. Sigorta şirketleri özel/anlaşmalı servis veya yetkili servis gibi size seçenekler sunarlar. Poliçenizde belirttiğiniz servis türü özel veya özel/anlaşmalı yahut anlaşmalı şeklindeki bir tercih ise bu poliçe priminize indirim sağlar. Çünkü bu servis türlerinin sigorta şirketlerine hasar maliyetleri daha düşüktür.
 
Eğer siz bir hasarım olursa yetkili servise gitmek istiyorum derseniz ve kasko teklifinizin bu seçenek ile hazırlanmasını talep ediyorsanız bu seçeneği de sigorta şirketlerinin kasko ürünlerinin pek çoğunda bulabilirsiniz.
 
Özel/anlaşmalı servis: Sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu birden çok markaya hizmet verebilen, yetkili olmayan servislerdir. 
Hemen Teklif Al
Çiğdem Özdoğan
Çiğdem Özdoğan

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu olduktan sonra, 2002 yılından bu yana Sigorta sektöründe farklı yöneticilik kademelerinde görev aldı. Bugüne kadar sigorta şirketlerinin Genel Müdürlük kadrolarında Satış, Acente Yönetim, Eğitim & Kalite, Digital Pazarlama ve Çağrı merkezi alanlarında uzmanlığını geliştiren Çiğdem, Wingie Enuygun Grup bünyesinde Sigorta Direktörü olarak görev alıyor. Çiğdem, Enuygun Sigorta’nın temsilciliğini yaptığı sigorta şirketleri ile ilişkilerini de yürüterek, Enuygun Sigorta'nın insurtech yöntemlerini daha yoğun kullandığı ve müşterilerine en iyi sigorta deneyimini yaşattığı sürekli gelişen ve büyüyen bir organizasyon yaratmayı hedefliyor.

Yorum Yap