Kasko poliçemde cam değişimi için orijinal cam garantisi istiyorum, mümkün mü?

Kaskoda hasarlı camın değişimi nasıl gerçekleşir?

Hasar gören camınızın onarımı kasko poliçenize dahil olan bir teminattır. Aracınızdaki camlarının kırılması veya hasar görmesi durumunda camların değiştirilmesi veya onarılmasını kapsayan bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde cam hasarlarına karşı maddi güvence sağlanmış olur.

Orijinal cam garantisi

Kasko poliçenizde cam hasarınız sonrası yeni takılacak camın orijinal cam olmasını istiyorsanız talebinizi mutlaka sigortacınıza bildirin. Bu talebiniz aracınızın değerini ve güvenliğini korumak adına önemli. Sigorta şirketleri poliçe kapsamında sunulan cam değişimi teminatında orijinal cam kullanımını garanti edebilirler.

Orijinal cam garantisi talebinin mümkün olup olmaması

Orijinal cam garantisi talebinizin gerçekleştirilebilir olup olmadığı, sigorta şirketinizin sunduğu hizmet ve poliçenize bağlı olarak değişir. Genellikle sigorta şirketleri cam değişimi teminatında orijinal cam kullanımını garanti edebiliyor. Bu durumda poliçenizde belirtilen koşullar dahilinde orijinal cam garantisi talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Pek çok sigorta şirketi kasko poliçesi kapsamında cam değişimi için orijinali ile değişim garantisi vermekle beraber, eşdeğer ile değişimini onaylıyorsanız kasko poliçenize ciddi bir indirim avantajı sağlayacaktır.

Hemen Teklif Al
Çiğdem Özdoğan
Çiğdem Özdoğan

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu olduktan sonra, 2002 yılından bu yana Sigorta sektöründe farklı yöneticilik kademelerinde görev aldı. Bugüne kadar sigorta şirketlerinin Genel Müdürlük kadrolarında Satış, Acente Yönetim, Eğitim & Kalite, Digital Pazarlama ve Çağrı merkezi alanlarında uzmanlığını geliştiren Çiğdem, Wingie Enuygun Grup bünyesinde Sigorta Direktörü olarak görev alıyor. Çiğdem, Enuygun Sigorta’nın temsilciliğini yaptığı sigorta şirketleri ile ilişkilerini de yürüterek, Enuygun Sigorta'nın insurtech yöntemlerini daha yoğun kullandığı ve müşterilerine en iyi sigorta deneyimini yaşattığı sürekli gelişen ve büyüyen bir organizasyon yaratmayı hedefliyor.

Yorum Yap