Kaskonun bozulması ne demek?

Kasko, hemen hemen tüm sigorta ürünleri gibi, kullanılmadığı 1 poliçe yılından sonraki yenilemenizde size hasarsızlık indirimi vererek mevcut priminizden indirim yapılmasını sağlayan bir sigorta türüdür. Hasarsızlık indirim hakkı şirketler arasında geçişkendir fakat şirketlerin hasarsızlık indirimi uygulamaları farklılık gösterir. Bununla beraber bazı ufak hasar türlerinde şirketler hasar dosyası açmayabilir veya hasar dosyası açmasına rağmen yenileme poliçenizi aynı şirketten yenilemeniz koşulu ile kademenizi bir önceki yıl ile aynı oranda tutma garantisi verebilir.
 
Dolayısı ile Sigorta Bilgi Merkezi’ne diğer bir deyişle Tramer’e hasar dosyası olarak yansıyan her hasar türü, özellikle küçük hasarlar, kaskodaki kademenizi düşüreceği anlamını taşımamakla beraber daha büyük hasarların yenileme döneminde hasarsızlığınızı düşüreceğini belirtebiliriz.
Hemen Teklif Al
Çiğdem Özdoğan
Çiğdem Özdoğan

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu olduktan sonra, 2002 yılından bu yana Sigorta sektöründe farklı yöneticilik kademelerinde görev aldı. Bugüne kadar sigorta şirketlerinin Genel Müdürlük kadrolarında Satış, Acente Yönetim, Eğitim & Kalite, Digital Pazarlama ve Çağrı merkezi alanlarında uzmanlığını geliştiren Çiğdem, Wingie Enuygun Grup bünyesinde Sigorta Direktörü olarak görev alıyor. Çiğdem, Enuygun Sigorta’nın temsilciliğini yaptığı sigorta şirketleri ile ilişkilerini de yürüterek, Enuygun Sigorta'nın insurtech yöntemlerini daha yoğun kullandığı ve müşterilerine en iyi sigorta deneyimini yaşattığı sürekli gelişen ve büyüyen bir organizasyon yaratmayı hedefliyor.

Yorum Yap