Ferdi kaza sigortası sigortalı kişinin kaza sonucu vefatı veya kaza sonucu daimi maluliyet durumlarında teminat tutarını toplu ödeyen sigorta türü. Kaza sonucu vefat gerçekleşmesi halinde tazminat tutarı, varislerine ya da belirlediği lehtarlara ödenir.

Kaza sonucu maluliyet gerçekleşmesi durumunda da maluliyetin oranına göre tazminat ödemesi yapar. Kaza sonucu tedavi masrafları gündelik tazminat veya yol yardım gibi ek teminatlar içeren veya ekletilebilen ferdi kaza poliçeleri de mevcut.                     

Poliçe kapsamının içine beklenmedik ve ani şekilde gerçekleşen tüm kaza türleri girer. Bankalardan alınan kredilere karşı bankaların istemiş olduğu kredi hayat sigortası ürününden farklı. Bankalar kredi çeken kişinin vefatı halinde sadece kaza halleri için toplu ödeme içeren ferdi kaza sigortası yerine sadece kaza değil her türlü vefat durumunu içeren kredi hayat sigortası yapılmasını ve lehtar olarak bankanın gösterilmesini ister.

Ferdi kaza sigortasıFerdi kaza sigortaları günümüzde kişinin vefatı halinde lehtarlarına teminat ile koruma sağlamasının yanında, daha ağırlıklı ek hizmetleri ön plana çıkarılan ve bu sebeplerle tercih edilen poliçeler olma yolunda hızla ilerliyor.

Pek çok ferdi kaza sigortası, sigortalının aracının kaza veya arıza durumlarına yolda kalması halinde çekici hizmeti içeriyor. Ferdi kaza poliçeleri oldukça ekonomik. Yıllık 100 TL’den başlayan primlerle bu poliçeye sahip olabilirsiniz.

Kasko poliçelerinde de bulunan çekici hizmetleri özellikle son yıllarda artan kasko primleri de göz önünde bulundurulduğunda ekonomik olarak kasko yaptıramayan sürücüler için de bir nevi kurtarıcı olabiliyor.


betulsungurlu
Betül Sungurlu
25 Yazı
ODTÜ Havacılık Mühendisliği ve Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA mezunu. Ar-ge, banka, yatırım ve danışmanlık şirketlerinde 10 yıldan fazla çalıştı.
Popüler Yazılar
Kaskolu araç pert olursa ne olur?
Çiğdem Özdoğan
Çiğdem Özdoğan
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E991602
Otomatik BES için maaşınızdan ne kadar kesinti yapılacak?
Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E991560
Kasko hasarsızlık indiriminin bozulmadığı haller nelerdir
Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E991220
Özel diş tedavisi de SGK kapsamına giriyor
Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E991112
Popüler Sigorta Yazıları
Uzman Yazarlar