Neden Sağlık Sigortası Yaptırmalıyım?

Hamide Nazli
2 Nisan 2019

Özel sağlık sigortasına erken yaşta sahip olmak önemli. Çünkü geçmişten gelen hastalıklar poliçe ile teminat altına genellikle alınmıyor bazen istisna olarak suprim ile dahil edilebiliyor.

Poliçe başlangıcından sonraki tüm hastalıkların veya kaza sonucu olası tedavilerin hepsi özel sağlık sigortası ile özel hastanelerde mümkün oluyor. SGK güvenceniz olsa da, özel hastaneden hizmet almayı tercih ettiğiniz de bu poliçe size aynı hastaneden aynı tedaviyi poliçesiz daha düşük özel sigorta indirimli fiyatı ile almanızı sağlıyor. Bu indirim fiyat üzerinden de sadece katılım payı oranında ödeme yapıyorsunuz.

Özel hastanede muayene, tedavi, MR vb ileri tanı yada ameliyat, doğum gibi olası daha yüksek maliyetli sağlık harcamalarınızı bütçe hesabı yapmadan karşılayabilmek için özel sağlık sigortanız olmalı. Özel sağlık sigortası yaptırmak mevcutta bir rahatsızlığınız olsa da yaşınız çok genç olmasa da size avantaj sağlayacak. Mevcut hastalığınız kapsam dışı kalacak olsa da ya da yaş sebebi ile daha yüksek prim ödemeniz istense de özel sağlık sigortası poliçe yapıldıktan sonraki sağlık problemleriniz de sizin özel hastane hizmetlerine düşük katılım payı ödeyerek indirimli ulaşmanızı sağlayacak.

Daha yüksek sağlık harcamaları yatarak tedavilerde görülüyor. Başımıza gelme riskini düşük de görsek yatarak tedavi maliyetleri çok daha yüksektir ve bütçeyi zorluyor. Çoğu zaman maliyeti sebebi ile özel hastanede tedavi olasılığını değerlendiremiyor bile olabilirsiniz. İşte tam da bu sebeple en azından yatarak tedavi teminatlı bir özel sigortası yaptırmalısınız.

Hamide Nazli
2 Nisan 2019
Hamide Nazli
Hamide Nazli

İstanbul Üniversitesi Banka ve Sigortacılık mezunu. Lise yıllarından beri aktif olarak çalıştığı sigorta sektöründe deneyim kazandıktan sonra Enuygun’a Sigorta Uzmanı olarak katıldı. 2017 yılından beri sigorta kullanıcılarına iyi bir deneyim sunmak için çalışıyor.

Yorum Yap