Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Özel Sağlık Sigortasına göre dezavantajı var mıdır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ayakta tedavi için hastaneye gidişlerde poliçe yılı içerisinde adet limiti getirmektedir. Bu tercihinize göre 6,8 veya 10 olabilir. Poliçe primi buna göre değişkenlik gösterecektir. Bu limit ilk etapta bir dezavantaj gibi gözükse de istatistiklere göre çoğu sigortalıda bu limit doldurulamamaktadır.

Bununla beraber tamamlayıcı sağlık sigortası SGK tarafından da anlaşmalı olarak kabul edilen sağlık kurum ve bu kurumlar bünyesinde hizmet veren kadrolu doktorları ve sgk nın karşıladığı ilaçları kapsamaktadır. Eğer sizin bir rahatszılığınızın olması halinde tercih edeceğiiz hastaneler ağı SGK ile anlaşmalı olmayan hastaneler ise tamamlayıcı sağlık sigortası yerine özel sağlık sigortası tercih etmeniz avantajınıza olacaktır.

Hemen Teklif Al
Hamide Nazli
Hamide Nazli

İstanbul Üniversitesi Banka ve Sigortacılık mezunu. Lise yıllarından beri aktif olarak çalıştığı sigorta sektöründe deneyim kazandıktan sonra Enuygun’a Sigorta Uzmanı olarak katıldı. 2017 yılından beri sigorta kullanıcılarına iyi bir deneyim sunmak için çalışıyor.

Yorum Yap