Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Almalıyım, Avantajları Nelerdir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Özel Sağlık Sigortası ile kıyaslandığında çok daha ekonomik bir üründür. Bu sigorta türünden faydalanabilmeniz için Sosyal Güvencenizin olması gerekmektedir. SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde ve anlaşmalı doktorlar için geçerli olan bu güvence ile hastaneden nerede ise hiçbir fark ücreti ödemeden çıkmak konforunu size sunmaktadır. Böylelikle muayene, tahlil, tetkik veya gerekli durumlarda operasyonlar ile hastanede kalışlar için bir sürpriz ile karşılaşmaz, bütçenizi de korumuş olursunuz.

Poliçe Detayları

Dilerseniz oldukça düşük primlerle sadece yatarak tedavi teminatı satın alabilir yahut 6 kez ya da 10 kez seçenekleri ile ayakta tedavi teminatını da poliçenize ekletebilirsiniz.

Yenileme Hakkı

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda 3 yıl kesintisiz bir şekilde sigortalanmanız ile ömür boyu yenileme garantisi hakkı kazanabilirsiniz.Bu oldukça önemli bir garantidir.Bu hakkı kazanan sigortalılar için Sigorta Şirketi,kritik büyük bir hastalığınız dahi çıksa poliçenizi yenilemeyi taahhüt eder.

Aile Üyeleri İçin

Aile üyelerinin poliçeye dahil olması ile her bir aile üyesi için %10 a varan aile indirimi imkanı da sunan bu güvencede covıd-19 rahatsızlığı tedavi masrafları da karşılanmaktadır.

Gebelik ve TSS

Tamamlayıcı sağlık sigortaları gebelik planlayan kadınlar için de oldukça avantajlı. Gebelik başlamadan önce doğum teminatı ekletilebilen bir üründür. Hamileliği ilgilendiren her türlü kontrol muayene ve rutin tetkikler hamilelik rutin kontrol teminatı ve doğuma bağlı yatışlar "Doğum teminatı" nın ayrıca poliçeye dahil edilmesi halinde karşılanacaktır.

TSS Gelir Vergisinden Düşülebilir

Tamamlayıcı sağlık sigortasına ödediğiniz primlerinizin bir kısmını gelir vergisinden düşebileceğinizi biliyor muydunuz? Kendiniz ve 1. derece yakınlarınıza ait sağlık sigortaları için prim ödemelerinizi gösteren belgeyi çalıştığınız kuruma iletmeniz halinde brüt ücretinizin %15'ini ve asgari ücretin yıllık tutarını aşmayacak şekilde vergiden indirebilirler.

Sigorta Kapsamını Belirleme

Sağlık sigortaları risk gerçekleşmeden önce sahip olunması gereken güvencelerdir. Sağlık sigortası yaptırdığınız esnada var olan rahatsızlıklarınız sigortacılık genel prensipleri gereği güvence kapsamı dışında kalacaktır. İşte tam da bu yüzden kendinizi iyi hissediyor iken bu güvenceye sahip olmanızı, geleceğinize yatırım yapmanızı tavsiye ederiz.

Hemen Teklif Al
Hamide Nazli
Hamide Nazli

İstanbul Üniversitesi Banka ve Sigortacılık mezunu. Lise yıllarından beri aktif olarak çalıştığı sigorta sektöründe deneyim kazandıktan sonra Enuygun’a Sigorta Uzmanı olarak katıldı. 2017 yılından beri sigorta kullanıcılarına iyi bir deneyim sunmak için çalışıyor.

Yorum Yap