Özel sağlık sigortasından kimler faydalanabilir?

0-17 yaş arası çocuklar ya ebeveynleriyle birlikte ya da ek prim ile tek başına sigortalanabilirler. 18- 64 yaş arası kişiler ilgili prim tutarlarını ödeyerek sisteme dahil olabilirler. Sigortalılık öncesinde var olan hastalıklar sigorta şirketi tarafından değerlendirilip kapsam dışı bırakılabilir ya da ek primle poliçe kapsamına dahil edilebilir. Önemli olan sağlıklı iken sisteme dahil olmaktır.

Eşinizin özel sağlık sigortasından nasıl yararlanabilirsiniz?

Özel sağlık sigortaları bireysel poliçelerdir fakat aile indirimi uygulaması mevcuttur. Kendiniz için de bir özel sağlık sigortası sahibi olmayı düşünüyor iseniz sigortacınızdan prim hesaplamasını isteyebilir ve aile indiriminden faydalanmak istiyor iseniz eşinizin poliçe yenileme döneminde poliçe yaptırabilirsiniz. Bundan sonraki yıllarda poliçe yenileme döneminiz aynı zamanda olacak ve aile indiriminiz poliçenizi yenilediğiniz müddetçe devam edecektir.

Hemen Teklif Al
Hamide Nazli
Hamide Nazli

İstanbul Üniversitesi Banka ve Sigortacılık mezunu. Lise yıllarından beri aktif olarak çalıştığı sigorta sektöründe deneyim kazandıktan sonra Enuygun’a Sigorta Uzmanı olarak katıldı. 2017 yılından beri sigorta kullanıcılarına iyi bir deneyim sunmak için çalışıyor.

Yorum Yap