Trafik kazalarında yaralanma ya da ölüm gibi hallerde Güvence Hesabı'ndan tazminat alabildiğinizi biliyor muydunuz?

Trafik kazalarındaki yaralanma ve ölüm gibi haller için sigorta şirketlerince oluşturulmuş Güvence Hesabı, sigortasız, çalıntı vs benzeri durumlardaki araçların neden olduğu kazalar yüzünden zarar görmüş kişilerin tazminatlarını karşılamak için açılmış bir hesap.

İçindekiler

Sigorta şirketleri bünyesinde oluşturulmuş

Sigorta şirketlerinin poliçelerden yüzde 2 kesinti yaparak oluşturdukları bu hesabın, trafik kazalarında, sigortası bulunmayan kişilerin mağduriyetini önlemek için oluşturulduğu ancak ülkemizde pek fazla bilinmediği ortaya çıktı.

Kendini eksper olarak tanıtanlara dikkat!

Hatta kaza sonrası kendilerine eksper olarak tanıtan bazı kişilerin sizin adınıza bu işlemleri yapıp düşük miktarda bir ödemeyi size yapıp kalan kısmını kendilerine aldıkları da söyleniyor. Trafik sigortası yaptırırken de dikkatli olmanızı ve iyi fiyat teklifleri almanızı öneririz. Konuyla ilgili trafik sigortasına iki kat fazla ödeme yaptığımıza dair inceleme yazısını da okumanızı tavsiye ederim.

Mirasçılar da yararlanabiliyor

Güvence Hesabı genel müdürlüğü 2001 yılında kurulan bu hesaptan Türkiye'deki herkesin hatta yabancıların bile yararlanabileceğini açıkladı. Kaza sonrası oluşabilecek ölüm halinde ise mirasçıların hak sahibi olabileceği vurgulandı.

Trafik kazalarında mağdur olmamak için sigortasız hallerde bile tazminat alabileceğiniz bir hesap olduğunu unutmayın. Güvence hesabında 225 bin TL üst sınıra kadar tazminat ödendiğini de vurgulayalım.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
53 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Yazılar
Kaskolu araç pert olursa ne olur?
Çiğdem Özdoğan
Çiğdem Özdoğan
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E991602
Otomatik BES için maaşınızdan ne kadar kesinti yapılacak?
Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E991560
Kasko hasarsızlık indiriminin bozulmadığı haller nelerdir
Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E991220
Özel diş tedavisi de SGK kapsamına giriyor
Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E991112
Popüler Sigorta Yazıları
Uzman Yazarlar