• Anasayfa
  • Blog
  • Özel sigorta şirketi ameliyat masraflarını ödemiyor ne yapmam gerekir?

Özel sigorta şirketi ameliyat masraflarını ödemiyor ne yapmam gerekir?

tugbahacibayramoglu

Öncelikle özel sağlık sigortası yaptırırken yaptırdığınız sigortanın koşullarını dikkatlice incelemeniz çok önemli. Genelde sayfalar dolusu maddeleri okumayız. Ancak orada bizim ameliyat masraflarımızla ilgili bir madde olabilir. Bu yüzden sigorta yaptırırken iyi bir danışmandan hizmet almak ve maddelere göz atmak çok önemlidir.

İçindekiler

İlk önce yazılı olarak itiraz edin

Yine de sigorta şirketi yapağınız ya da yaptırdığınız ameliyatın masraflarını karşılamıyorsa ilk önce yazılı olarak sigorta şirketine faks ve mail yoluyla başvurunuz. Neden karşılamadığını hangi maddelere istinaden masraflarınızın ödenmediğini sorun. Bu itiraza rağmen sigorta şirketi yine de ameliyat masraflarını ödemezse itirazınızla birlikte dava açabilirsiniz.

Dava açabilirsiniz

Eğer poliçede limit aşımı gibi bir durum yoksa dava açma hakkınız var. Dava sonrasında eğer mahkeme sizin lehinize bir karar verirse sigorta şirketi hem sizin ameliyat masraflarınızı hem de dava avukat vs. masraflarınızı faiziyle birlikte karşılamak zorundadır. Bu arada geçmişte yaşadığınız hastalıklara bağlı olarak geçirilen operasyonlar ya da kasti yapıldığı düşünülen durumlar için sigorta şirketleri ödeme yapmayabilir. Bir de bazı şirketler bu konuda daha esnek ve müşteri memnuniyetini ön planda tutar. Bu yüzden seçtiğiniz şirket te çok önemlidir.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
53 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Yazılar
Kaskolu araç pert olursa ne olur?
Çiğdem Özdoğan
Çiğdem Özdoğan
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E991602
Otomatik BES için maaşınızdan ne kadar kesinti yapılacak?
Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E991560
Kasko hasarsızlık indiriminin bozulmadığı haller nelerdir
Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E991220
Özel diş tedavisi de SGK kapsamına giriyor
Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E991112
Popüler Sigorta Yazıları
Uzman Yazarlar