• Anasayfa
  • Blog
  • Özel hastanelerdeki sağlık güvenceniz: Özel Sağlık Sigortası

Özel hastanelerdeki sağlık güvenceniz: Özel Sağlık Sigortası

tugbahacibayramoglu

Otomobilimize, evimize, evdeki eşyalarımıza hatta artık yeni aldığımız cep telefonumuza bile sigorta yaptırıyoruz ancak konu özel sağlık sigortası olunca hep bir tereddüt yaşıyoruz. Elbette SGK en önemli olmazsa olmaz sağlık güvencemiz. Yine de son yıllarda hayatımıza özel hastaneler ve bu hastanelerden alınan sağlık hizmetleri de girdi. Özel hastanelere yapılacak ödemeleri düşürmenin ve sağlığınıza özel hastanede de güvence sağlamanın yolu ise sağlık sigortası yaptırmaktan geçiyor.

Sağlık Sigortaları artık o kadar çok çeşitlendi ki öyle çok büyük paralar ödemeden de sağlık sigortası imkanlarından faydalanabiliriz. Eğer yılda 3-4 kez özel doktora giden biriyseniz, muayene paraları tutarı kadar bir primle, Sağlık Sigortası yaptırabileceğinizi biliyor musunuz? Üstelik sigorta şirketleri sadece yatarak sigorta bile yaptırsanız size diğer muayene ve tetkikler içinde indirim sağlıyor. Örneğin muayene ücreti üzerinden o sigorta şirketi özelinde %30 indirim uygulanıyor. Peki kaç tip özel sağlık sigortası poliçesi var? Sağlık Sigortası primleri yaşınıza, cinsiyetinize ve isteğiniz teminata göre büyük değişiklikler gösterebiliyor. 

İçindekiler

Yatarak ve ayakta sağlık sigortası

İster yatarak ister ayakta her türlü sağlık sorunlarına karşı kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Bu poliçeler yıllık check up doğum vs. gibi artılar da sunabilir. Eskiden sadece yatarak veya yatarak teminat ile birlikte katılım paylı sağlık sigortası alınabilirken, bugün sadece ayakta teminat ile sağlık poliçesi almak mümkün. Eskiden sadece ebeveyn ile birlikte çocuğunuz için özel sağlık sigortası alınırken, bugün sadece çocuğunuza poliçe alabilmeniz mümkün. Eskiden daha uzun bekleme süreleri uygulanırken bugün hamilelik sonrası bile alınabilecek doğum paketi hatta estetik operasyon için teminat sağlayan özel sağlık sigortası almak mümkün. Elbette istediğiniz teminata ve sizin sağlık durumunuza göre ödeyeceğiniz primler değişecek.

Yatarak sigorta

Sigorta primim daha düşük olsun ancak önemli hastalıklara karşı ya da ameliyat vs. ciddi durumlara karşı her türlü sağlık güvencem olsun derseniz, o zaman yatarak sağlık sigortası teminatını tercih edebilirsiniz. Buna da yine doğum veya ileri tetkik kontrollerini ek teminat olarak ekletebilirsiniz.

Ayakta tedavi teminatı

Mutlaka yıllık doktor kontrolü de poliçemde olsun ama yine de primim çok artmasın derseniz, belki yıllık 1.000 TL limitli ayakta tedavi veya sadece belirli hastaneleri tercih ederek sağlanabilecek ekonomik paket avantajı ya da belki sadece SGK anlaşmalı özel hastanelerdeki farkı karşılayacak tamamlayıcı sağlık sigortası, tamda size uygun olabilir.

Primler yıllık 300 TL'den başlıyor

Sağlık sigortası primleri yıllık 300 TL’lerden başlıyor. Sizin istediğiniz teminatlarla size uygun poliçenin primini öğrenmek isterseniz sadece aşağıdaki formu doldurun ve sağlık sigortası uzmanlarımız sizi arasın sorularınızı yanıtlayıp size en uygun poliçeyi seçmenizde yardımcı olsun.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
53 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Yazılar
Kaskolu araç pert olursa ne olur?
Çiğdem Özdoğan
Çiğdem Özdoğan
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E991602
Otomatik BES için maaşınızdan ne kadar kesinti yapılacak?
Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E991560
Kasko hasarsızlık indiriminin bozulmadığı haller nelerdir
Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E991220
Özel diş tedavisi de SGK kapsamına giriyor
Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E991112
Popüler Sigorta Yazıları
Uzman Yazarlar