Geleceğe sağlam ve emin adımlarla yürümek aslında sizin elinizde. Sağlığınızı ayda 50 ya da 100 TL’lik prim ödemeleriyle hem de Anadolu Sigorta güvencesi altına alabilirsiniz. Eğer sık doktora giden biri değilseniz, ciddi bir sağlık probleminiz yoksa, sadece yatarak teminatlı sağlık sigortası yaptırarak risklerinizi minimuma indirebilirsiniz.

Arabamızı ya da evimizi sigorta yaptırırken pek düşünmeyiz ancak iş sağlığımıza geldiği zaman hiç hastalanmayacakmışız gibi gelir. Halbuki en önemli hazinemiz sağlığımızdır. Çünkü sağlıklı bir vücut ve sağlıklı bir kafayla insanın hayatta başaramayacağı şeyler çok kısıtlıdır. Bir tıkla sağlık sigortası teminatı alabilirsiniz Oturduğunuz yerden bir tıkla yatarak teminatlı sağlık sigortası yaptırarak önemli rahatsızlıklara karşı kendinizi güvence altına almak istersiniz peki prim ne kadar ödeyeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Çok kolay. Aşağıdaki butonu tıklayın hemen yaşınıza ve cinsiyetinize göre seçtiğiniz teminatlar için Anadolu Sigorta sağlık poliçesi prim tutarınıza ulaşın. Dilediğiniz teminatı seçin Anadolu Sigorta Enuygun Sigorta Acenteliği yetkili temsilcileri istediğiniz poliçeyi almanız için sizi arasın. Poliçeniz kısa sürede adresinize teslim edilecektir.

Büyük paralar ödemek yerine sadece yatarak ya da yatarak artı ileri tanı yöntemli 2 tip sağlık sigortası seçeneği hakkında sizi örneklerle bilgilendirelim. Sağlık sigortası primleri yaşa ve cinsiyete göre değişmekle birlikte 30-35 yaş aralığındaki erkek ve kadının nasıl bir ödeme tablosuyla karşılaşacağına bakalım.

 

İçindekiler

140 liralık 5 taksite sağlınızı güvence altına alın

30-35 yaş aralığında sadece yatarak teminat almak isteyen bir erkek ayda 140 liralık 5 taksitle toplamda 702 TL’ye kendisini her türlü hastalığa karşı yatarak ameliyat, tedavi vs. limitsiz güvence altına alabilir. Yine 30-35 yaş aralığında bir kadın da 146 liralık 5 taksitle toplamda 732 TL’ye yatarak kendini limitsiz güvence altına alabilir. Her türlü operasyon, ilaç tedavisi, kemoterapi, radyoterapi vs. tedavileri sigorta güvencesi altına alınır.

Yatarak artı ileri tanı yöntemli sigorta çeşidi Yine bir başka teminata göre ileri tanı yöntemlerini de ek teminat olarak seçebilirsiniz. Bu pakette sağlık poliçesinin yatarak tedavi teminatına ek olarak Tomografi, Ultrason, MR, Endoskopi, Kolonoskopi, Gastroskopi ve Pet CT(kanser tarama) gibi ileri tanı yöntemlerini de %20 katılım paylı limitsiz olarak karşılanacaktır. Bu ek teminat ile erkeklerde prim 5 taksitle aylık 183 TL prim ödemesi ile yıllık 916 TL ye yükselirken, bayanlarda prim 5 taksitle aylık 190 TL ödeme ile yıllık 954 TL oluyor. Yıllık ortalama 200 TL prim farkı ile günümüzde sıklıkla ihtiyaç duyduğumuz ileri tanı tetkiklerine ait masrafları bu sigorta ile %20 katılım paylı olarak karşılayabilirsiniz.

Eğer ben yatarak teminatlı sağlık sigortası istiyorum ama daha düşük bütçe ayırabiliyorum derseniz o zaman Anadolu sigortanın eko sağlık sigortalarından yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Eko pakette Acıbadem Sağlık Grubu, Alman Hastanesi Grubu, Amerikan Hastanesi Grubu, Florence Nightingale Grubu, International Hospital Grubu, Intermed Grubu hastanelerinde poliçeniz geçerli olmuyor.

Eko paketler avantajlı

Özellikle bulunduğunuz şehirde bu hastaneler grubu yoksa ya da bu grup hastanelerinde tedavi görmeyi tercih etmiyorsanız eko paketler ciddi prim avantajı sağlıyor. Eko paket sadece yatarak limitsiz tedavide 30-35 yaş aralığında bir erkek 5 taksitle aylık 112 TL’den toplamda 563 TL ödeyerek bu limitsiz poliçeyi alabilir. Yine aynı yaş grubu aralığındaki bir kadında 117 TL’lik 5 taksitle toplamda 586 TL ödeyerek bu limitsiz poliçeyi alabilir. Seçtiğiniz eko pakete ileri tanı tetkiklerini de katılım paylı eklemek mümkün. İleri tanı tetkikli eko paketlerde prim erkeklerde 5 taksitte aylık 147 TL toplam 735 TL oluyor. Bayanlarda ise aylık 152 TL’lik 5 taksitle toplam 764 TL yapıyor.

Tüm poliçelerde yatarak tedavi limitsiz, eğer ileri tanı tetkikleri ek teminatını da isterseniz yatarak tedavi teminatıyla birlikte %20 katılım paylı ve limitsiz olarak almanız mümkün. Acıbadem Sağlık Grubu, Alman Hastanesi Grubu, Amerikan Hastanesi Grubu, Florence Nightingale Grubu, International Hospital Grubu, Intermed Grubu için de geçerli olsun ya da ileri tanı tetkiklerini karşılasın isterseniz SSK güvencenize ek olarak 5 ay sadece100-150 TL ödeme yaparak bu sigortaya sahip olabilirsiniz. Dilerseniz 9 taksit ile ödeme imkanını da Anadolu sigorta sağlıyor. Sizi Anadolu Sağlık Poliçelerini daha yakından tanımanız için ilgili sigorta sayfalarımızı ziyaret etmeye ve kendinize ait primleri hesaplamaya davet ediyoruz. Yapmanız gereken tek şey butonu tıklayarak teklif almak. Yaşınızı ve cinsiyetinizi girerek dilediğiniz teminat seçeneklerini de işaretleyerek size Enuygun sigortayı yaptırabilirsiniz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
53 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Yazılar
Kaskolu araç pert olursa ne olur?
Çiğdem Özdoğan
Çiğdem Özdoğan
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E991602
Otomatik BES için maaşınızdan ne kadar kesinti yapılacak?
Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E991560
Kasko hasarsızlık indiriminin bozulmadığı haller nelerdir
Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E991220
Özel diş tedavisi de SGK kapsamına giriyor
Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E991112
Popüler Sigorta Yazıları
Uzman Yazarlar